Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A dobozos rostos üdítőkben...

A dobozos rostos üdítőkben valóban vannak női hormonok?

Figyelt kérdés
vagy nem éppen dobozos vagy rostos, de előfordulhat, hogy hormonok vannak az üditökben?
2011. jún. 27. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A csapvízben már hallottam, üdítőben még nem.
2011. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És vajon melyik gyümölcsből kerülnének bele?


Vagy szerinted direkt beleteszi valaki??? Minek, hogyan, hol? - Azért vannak élelmiszeripari előírások is.


Meg persze városi legendák is.


Pedro

2011. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nekem a pszichológia tanárom mesélte, de most már késő volna rá kérdezni


én eltudom képzelni, hogy direkt

2011. jún. 27. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csapvízben van, üdítőben elég jól szűrik még a vizet is, hogy ne legyen. Azért ez élelmezés-egészségügy... szóval jobb azzal nem cicózni, az elhallgatása túl sokba kerül, hasznot meg mit hajt? Cukifiúk lesznek tőle? (Á, már értem! SP és Fluor összeesküvés!)

Csapvízbe azért kerülhet, mert pl. Bp.-n az a Dunából jön, vagyis természetes vízből szűrik. Márpedig a természetes vizekbe ömlenek a lefolyók is, és a rengeteg hormontartalmú fogamzásgátló mind mit tartalmaz: igen, női nemi hormonokat. Akkora dózisban, hogy ürül a szervezetből rendesen. Ez bekerül a vízbe, azt ugyan szűrik, tisztítják, de átkerülhet a csapvízbe. Ez korántsem annyira veszélyes, mint pl. a halaknak, akik benne lubickolnak, és bizony eltolódnak a nemarányok az ilyesfajta "hormonkezeléstől", megváltozik a szaporodási periódus is.


Persze nem kizárható, hogy a csapvízbe került hormonok a csapvíz felhasználásával készült üdítőkbe is bekerülhetnek, de akkor már inkább a prios színt adó fenolvörös (amúgy indikátor anyag, savas üdítőkben ez adja a sárgát). Az azonban nem női nemi hormon! Csak analóg. Igen, van ösztrogén hatása - bizonyított, és igen, az ösztrogén női nemi hormon. Valóban direkt rakják bele az üdítőbe, ez a színezék. De nem kell összeesni tőle, eddig nem olvastam, hogy bárkinél kimutatható, erős hatása lett volna. Sok múlik a dózison.

2011. jún. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Bekerülhet.

Előttem szóló levezette, hogy hogy kerül a folyókba, onnan pedig a csapvízbe nem bekerülHET, hanem be is kerül, ugyanis a különböző tisztító eljárásokkal a látható és láthatatlan szennyeződéseket ki tudják szűrni, fertőtlenítéssel a bacikat elpusztítják, de a hormont nem tudják mivel kiírtani. Így tehát visszakerül a csapvízbe, és a dobozos "gyümölcslevekbe" is.

2011. jún. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint van és ha jól értelmeztem az olvasottakat akkor a csapvízben több lehet, mint az üdítőkben.
2011. jún. 29. 17:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: valóban.


(A válaszolónak köszönöm a pontosítást, nem ismerem a szennyvíztisztítási lépéseket, azt hittem, szteroidokra - lipidoldékony! - létezik szűrési eljárás. Ezek szerint nem.)


Illetve hozzá kell venni még azt, amit írtam: az ösztrogén-analógok (fenolvörös) szintén ilyen hatással bírnak, tehát ha nincs is az üdítőben valódi nemi hormon, a hatása attól még lehet hasonló. (A fenolvörös adja minden üdítő sárga színét: az össes energiaital innét kapja; illetve én úgy tudom, a gyümölcsszörpökben, mivel azok lúgosak, szintén ez található, csak ott már piros színt ad. De elterjedt színezék.)

2011. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!