Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kaktuszt érdemes/lehet...

A kaktuszt érdemes/lehet metszeni?

Figyelt kérdés
Nekem van egy kaktuszom, ami a helytelen tápanyag vagy víz adagolás, vagy egyéb miatt, nagyon felfele nő, pedig terebélyes fajta. A tetejét lemetszhetem, vagy azt megsínyli?
2011. jún. 23. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A szukkulens szár vizet raktároz, szóval nem jó metszeni, mert megsínyli. Kérdés, hogy mennyire, valószínű, hogy fel tud állni belőle, de lehet, hogy nem tenne jót neki. Nem tudom, milyen típusú kaktusz, az is lehet, hogy lazán átvészeli.

Próbáltál már ilyen témában kerészeti portálokat nézegetni? A kaktuszok elterjedt és kedvelt szobanövények, nem túl igényesek, de vannak trükkök, amiket egy átlagos ember nem tud (pl. elérni, hogy virágozzon) - ezért gyakran indítanak kaktuszokkal foglalkozó portálokat. Biztos van olyan, ahol a te fajoddal is foglalkoznak, és lehet, hogy ott találsz egy szakértőt, aki meg tudja mondani, mennyire ellenjavallott a metszés. Szerintem érdemes lenne körülnézned, egy próbát megér.

2011. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy azért nő felfelé mert olyan helyen van hogy a fény után akar menni?
2011. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De lehet, de itt most nem ez volt a kérdés.
2011. jún. 27. 14:12
 4/4 A kérdező kommentje:
ennek egy fő ága van, ami túl magas, és már el se bírja
2011. jún. 27. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!