Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jobb agyfeltekes rajzolas?

Bettineni kérdése:

Jobb agyfeltekes rajzolas?

Figyelt kérdés
Hogyan müködik a gyakorlatban? Probaltad mar?
2011. jún. 16. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Én a múltkor láttam a Discovery-n egy érdekes műsort abba volt rólla szó. Nem akarok hülyeséget mondani, lehet hogy kavarom de az volt a lényege hogy a pali a jobb agyféltekét használta rajzolásra. Először csak simán rajzolt egy lovat, ami kb olyan volt mint egy 12 éves rajza. Aztán rátettek a fejéra egy ilyen sapka szerűséget, ami erős mágnesekkel volt tele, és lebénította az agya bal féltekét, így csak a jobb féltekét használta amikor rajzolt. Újra egy lovat rajzolt, ami nagyon szupi lett, ahhoz képest hogy az előző rajza milyen volt, a következő nagyon szépre sikerült. Talán más alapból tud úgy rajzolni, de a palit tekintve nagyon jó lett az előzőhez képest.

Lehet hogy hülyeséget írtam, mert nem most láttam ezt a tévében, vagy hogy kavarom valamivel de azt hiszem így volt. Nem ismerek olyan módszert amivel külön csak a jobb agyfélteked használhatod, a tévében is egy mágneses eszközt használtak a bal ideiglenes kiktatására (Ha jól emlékszem). De az tény hogy a jobb agyféltekkel sokkal jobban kiéleződik a tehetség.

2011. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol, az a lényeg, hogy nem próbálod meg elemezni a rajzot, vonalakra, mintákra bontani, hanem a színeket, formákat ragadod meg, és rajzolod le. Sok gyakorlást igényel nem racionálisan közelíteni meg a dolgokat nekem, úgyhogy nem nagyon próbálkoztam vele.
2011. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ludens ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

A szakirdalomból ismert jobb féltekés rajzolás, csak az úgynevezett hasított agyú betegeknél (Splitid brain). működik. Ahol a corpus callosum sebésziuton történő átmetszése lehetetlenné teszi a féltekék kommunikációját. Így a bal látótérbe vetittet kép a jobb féltekébe kerül feldolgozásra. Az így kapott információ hatására a balkézzel történő rajzolást a hobbfélteke ennek az információnak a függvényében irányíthatja. Így elméletben vizsgálhatóvávvállik a két félteke működési diferenciálja.


A corpus callosum átmetszése nélkül nincs sok értelem a féltekéket külö kezelni

2011. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ludens ***** válasza:
94%

Válaszoló ma 13:26


Amit ön a válaszban ír az egy úgynevezett "szabad asszociációs technika" és nem a féltekei különbbségek inkább a frontális lebeny kntrol funkcióinak kikerüléséről szól. De ez egy sokkal bonyolultabb és más terület.

2011. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(off) Ludens olyan fura hogy magázódsz, interneten tegeződni szokás ám! :) persze a te dolgod, csak engem úgy zavar :D
2011. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

13:30 NE MAGÁZZ TE SZEMÉT!!!!


Másrészt tudom, miről beszélek. Lehet, hogy a te általad ismert terület (egyébként tudom miről van szó, kognitív dolgokban kicsit otthon vagyok, olvasgattam én is régi epilepsziás emberek "gyógyítás" utáni állapotáról) is tartalmazza ezt, de konkrét rajztechnikaként is szokás így hivatkozni rá, és a kérdező nyílván erre gondolt. Amikor az agy "művészi" felével akarsz rajzolni, és nem a frontális lebenyen van a hangsúly.

2011. jún. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A facebook-on van egy ilyen oldal, ahol reklamozzak a tanfolyamot, ahol el lehet sajatitani a jobb agyfeltekes rajzolast.

Ott nem reszletezik a technikat, hiszen az a celjuk, hogy az emberek szemelyesen vegyenek reszt.

Sajnos nekem nincs lehetösegem elmenni a tanfolyamra, de szeretnek többet tudni rola.

A magazodas miatt pedig miert sertödik meg az, aki megsertödik? (Ezt is szeretnem megerteni.)

2011. jún. 18. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem sértődött meg senki, a "baro marcú" szövegéből idéztem (ha nem ismered akkor vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon öreg), még riport is lett belőle, bár szerintem kamu: http://www.youtube.com/watch?v=a7sDbgLuNAM
2011. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

itt letöltheted az egész könyvet ingyen:


*****


sok sikert a rajzoláshoz!:)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jún. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!