Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az áram elektronokból áll,...

Ha az áram elektronokból áll, akkor mi áll protonokból?

Figyelt kérdés
tudom, hogy elég éles megfogalmazás, és nem is pontos, de szerintem értitek, hogy mire akarok kilyukadni. ugyhogy nem azt írjátok le, hogy miért nem pontos a kérdés, hanem csak arra válaszoljatok.
2011. jún. 15. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
pl. a hidrogén
2011. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az atommagok állnak protonokból (és neutronokból). Meg a radioaktív részecskék egy része.
2011. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Az alfa sugárzás protonokból (hidrogén atommagokból) áll.
2011. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
Az áram bármiből állhat, ha töltése van. Szóval akár protonokból is állhat.
2011. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

11:04

Vagyis az hélium atommag, amiben két neutron is van.


Csak a proton emisszió, mint sugárzás áll protonokból.

2011. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Tom Benko


A kérdező külön kérte, hogy ne a kérdés pontatlanságait javítsd ki, hanem a választ add meg.

Ezen az alapon a te válaszodba is bele lehet kötni, hogy te pusztán a villamos áramra redukálod az áram fogalmát.

A víz (vagy bármely folyadék) folyása is áram, ami pedig feltétlen töltéssel rendelkező részecskékből áll, és nem feltétlen villamos potenciálkülönbség következtében alakul ki.

2011. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
78%
gyakorivalasz2: Nem a pontatlanságait javítottam. Feltételeztem az elektronokról, hogy az elektromos áramról kérdez, utána feltételeztem, hogy valami hasonló jelenséget tételez fel a protonokkal kapcsolatban is. Ez alapján megpróbáltam a tőlem telhető legpontosabb választ adni.
2011. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fémek fémrácsból állnak. Az egy olyan szerkezet, ahol az atommagok (amik magukban foglalják a protonokat és a neutronokat) egy helyben állnak, az elektronjaik viszont elmozdulhatnak. Tehát az elektronok mozgását nevezzük "áram"-nak, a protonok ott maradnak egy helyben a fémben.


A szabad proton nagyon reaktív, vizek közegben a proton egy vízmolekulával oxóniumionot hoz létre.


A ptoton tulajdonképpen hidrogén-atommag.


A protonsugárzás a proton nagy reaktivitása miatt meglehetősen roncsoló hatású. Pl a szellemirtókban protonsugarakkal kapják el a szellemeket.

2011. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ütős az előttem lévő válaszoló felhasznált irodalma :-D.
2011. jún. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!