Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha 32 méterre állunk egy...

Ha 32 méterre állunk egy fától 1,7 méter magasan 33°-os szögben látjuk. Mekkora a fa? (szögfüggvény)

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

LOL ugyanezt a feladatot csináltuk meg ma óránxD kár hogy nem számoltam ki:S számológéped van ugye mer most az sincsen itt bocs:S


na szóval a lényeg hogy kiszámolod hogy 1.7négyzet*32négyzet gyök alatt mennyi ezzel megkapod hogy mekkora az egyik háromszög átfogója nah ebből és a harminckét méteres oldalból pedig cosinus fügvénnyel ki tudod számolni hogy mekkora fok a kissebbik alfa szög ezt kivonod a 33 fokból a kapott alfa szöggel pedig tangensel ki tudod számolni a másik háromszög maradék oldalát ehhez hozzá adsz 1.7 métert és ott az eredmény bocsi hogy csak így tudtam segíteni de benn hagytam véletlenül a suliban a számológépem ezen a vackon meg nem igazodok ki

2009. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"nah ebből és a harminckét méteres oldalból pedig cosinus fügvénnyel ki tudod számolni hogy mekkora fok a kissebbik alfa szög" Ezt a részt elmagyaráznád mert nem tiszta teljesen :S Köszi
2009. márc. 11. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a feladat szovege nem logikus. Szoval kene hozza egy abra. Mert en ezt ugy kepzelnem el h van egy fa, es en 1.7 m magas vagyok. Tehat ha egyenesen nezek a fa torzset latom 1.7 m magassagban. Tehat 33fokos szogben feléfele kell neznem ahhoz h a tetejet lassam. Igy?
2009. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben pedig megoldani ugy kell h van egy haromszogunk, amiben tudjuk az egyik befogot (32m) es egy szoget (33fok).

Ebbol cosinus fuggvennyel (szoggel szemkozti/szog meletti befogo) megkapjuk a masik befogot. (tehat atrendezes utan X=cos33*32) az eredmeny pedig: 26,8m De ezzel csak azt kaptuk meg, amit az 1,7 m felett latunk, tehat hozza kell adni az 1,7et. igy jon ki a 28,5.

Ha nem jo az eredmeny, akkor felreertelmeztem a feladatot:)

2009. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
már nem aktuális de köszi szépen mkinek ;)
2009. márc. 12. 18:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!