Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit mondanátok el az elektromá...

Mit mondanátok el az elektromágnesröl?

Figyelt kérdés

Kiselőadást fogok tartani,és az a baj hogy csak wikipedian találtam rola igazán és szerintem az kevés és unalmas

tudnátok írni hogy miröl beszélnétek?


2011. máj. 4. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
No, ha érdekesség kell, akkor keress rekordokat. Legnagyobb elektromágnes. Hol használják azt? Autóbontók meg egyéb, "pakolgatós" helyeken is elektromágnessel emelik fel a fémeket. Aztán az egysínes lebegővasút is elektromágnessel megy. Az LHC (meg minden ilyen nagy körkörös részecskegyorsító) is. Ezekről mind tudsz sok-sok érdekes adatot gyűjteni. Ha jobban bele akarsz menni, akkor nézz utána a vincseszterek működésének, kvantumjelenségek, ez persze már nem kapcsolódik ANNYIRA.
2011. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem ha viccesen akarod előadni akkor mondjuk miért is hasznos? mert ugye van a daru, óriási vas tárgy, fel kell emelni. Mágnessel: oké a felemelés kész, el is van szálítvan, aztán majd öten csimpazkodtok rá "Hívd a Pistát is, hadd jöjjön má' ő is segíteni" Elektoromágnes: Bekapcs-felemelve, elszállítva, kikapcs-BUMM!
2011. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt egyszer már sok hasznos dolgot leírtam, érdemes átolvasni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:11


Munkavédelmi okokból permanens mágnessel szállítanak, es elektromágnes használatával dobják le a cuccot.


Amúgy gáz lenne egy áramszünet.

2011. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki találta fel , hogyan jött rá. Első alkalmazási területei.

Mai használati területei , érdekesebb felhasználásai. Pl mágneses vasút... stb.

2011. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
masodik vagyok, boccs, nem tudtam, nekünk valahogy így adta elő a fizikatanárunk, és megtetszett, és hatodikos fejjel nagyon bírtam, és megmaradt. Boccs ha rosszat csináltam vele...
2011. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!