Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miből áll a membránszkeleton?

Miből áll a membránszkeleton?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem hogy a membránszkeleton maga a membrán. Vagy nem? Akkor viszont: a membrán alapja egy foszfolipid kettősréteg, vannak rajta fehérjék, szénhidrátlánc, és még koleszterin is.
2011. máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a membránszekeleton nem maga a membrán, hanem az alatta lévő aktinból és egyéb fehérjékből álló hálózat. vvt-knél pl. spektrinből, aktinfilamentumokból, kapcsolófehérjékből (pl. ankirin) áll. más sejteknél nem tudom, de vmi hasonló:)
2011. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok


De akkor mi a citoszkeleton??? Mert akkor most tejesen össze vagyok zavarodva:S Vagy a kettő, egy és ugyanaz?

2011. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát kb annyi, hogy a citoszkeleton az egész sejtet behálózza. A membránszkeleton az csak a membrán alatt van inkább, és hozzákapcsolódik a citoszkeletonhoz. A vvt-kben pl. a membránszkeleton felelős a bikonkáv (fánk) alakért. Ha a spektrin fehérje hiányzik, akkor a vvt-k gömbölyűek lesznek.
2011. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, mostmár értem!:)
2011. máj. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor hadd tegyek fel most én is egy keresztkérdést: a membránszkeleton ezek szerint a kortikális citoszkeleton?

Beleértve a mikrovillusok képzésében részt vevő aktinfilamentumokat, meg a sejt mozgását segítő filamentumokat, vagy éppen a citokinéziskor a citokinetikus gyűrű elemeit?

Bocs az offért, és köszi, ha válaszolsz! :)

2011. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!