Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen irányban hat az ozmózis...

Milyen irányban hat az ozmózisnyomás?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, milyen "irányban" hat az ozmózisnyomás?


Konkrétan a sejteknél.


*A féligáteresztő hártyát nyomja az oldószer?

*A hártyán belüli térben megnövekedett nyomás, nyomja, feszíti a hártyát?

*Ez az a nyomás, ahogyan az oldószer áramlik be?

*Az a nyomás amivel az oldat, és az oldószer feszíti a hártyát belűről?

*Az a nyomás amely, a hártyán belül uralkodik, és kifelé nyomja az oldószert?


Az ozmózisnyomás adott hőmérsékleten arányos az oldat koncentrációjával.(hígabbaknál)

---Erre valami konkrét példát szeretnék!!! (számokkal)


Egy definíció szerű megfogalmazást szeretnék, ami konkrétan az ozmózis nyomásra vonatkozik.


Köszönöm szépen a segítséget.


2011. márc. 30. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

úgylátom hogy feladtad,mert a másik kérdésnél kicsit elkalandoztunk:D megtaláltam a füzetemet,mert az olvasottak alapján megfogalmaztam egy szerintem érthető és világos definíciót.

Egy oldat ozmotikus nyomása azt a hidrosztatikai nyomást jelenti,ami ellensúlyozni tudja a koncentrációgradiensből eredő víz hajtóerőt. vagy egy másik

Ozmózisnyomásnak nevezzük azt az,ami a permeábilis hártyára gyakorolva megakadályozza az oldószer mozgását,úgy is mondhatjuk hogy az egyensúlyi állapot kialakulásához szükséges.Remélem most már érthető,ha még nem akkor mondom kérdezz nyugodtan

2011. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
A töményebb oldat irányából a hígabb felé.
2011. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a sűrűbből a hígabba

pl.: ha egy tojást beleteszel egy pohár vízbe, akkor az megduzzad, de ha vmi sűrű folyadékba (mondjuk szörpbe) akkor összefonnyad, kimegy belőle a viz

2011. márc. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!