Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld követi a Téridő-görbülé...

A Föld követi a Téridő-görbülést, amit a nap hozott létre? <-- ez így igaz?

Figyelt kérdés
Meg, hogy az Univerzum tágul(azt mondják) és az akkor hova tágul, vagy mibe tágul?
2011. márc. 17. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg ha tágul, akkor mennyivel tágul?Vagy folyamatosan gyorsul?
2011. márc. 17. 09:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, igaz. A Nap körüli pályán torzul az idő, tehát a Földön a nap gravitációja miatt lassabban telik az idő, mint mondjuk a Plútón. De ez trilliomod másodpercekben mérhető maximum, de létező hatás.


Az univerzum pedig a semmibe tágul (a jelenlegi modell szerint). Próbáld úgy elképzelni, hogy a határ után nincs semmi. A semmi itt nem a légüres térként értelmezhető, hanem úgy, hogy ott nincs tér.


Vagy nézz utána a húrelméletnek. Ha ez a modell az igaz, akkor az univerzumunk határa két (vagy több) sok dimenziós szuper "membrán", amik távolodnak egymástól, és ettől tágul a világegyetemünk. Dióhéjban :)

2011. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 17. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Téridő-görbülés Einstein szerint létezik és mi ezt elfogadjuk, mert nem tudjuk egyelőre máshogy megmagyarázni a gravitációt. Egyesek szerint a hosszkontrakció és idődilatáció csak "látvány", nem pedig valóságos dolgok, tehát a téridő, mint fogalom és ennek következtében a téridő görbülése is tévhit. Ha Einsteinnek igaza van, akkor igen, a föld követi a téridő görbületét.

Az univerzum tágulása hasonló dolog, a vörös eltolódásból arra következtetnek, hogy tágul, sokan mások máshogyan magyarázzák ezt a jelenséget. Ha véges és tágul, akkor ahogy az előttem szóló is mondja, nem tágul semmibe, egyszerűen nagyobb lesz a téridő, amin kívül nincsen semmi, csak az ember a semmit nehezen fogja fel, mert mindenki 3 dimenzióban gondolkodik. Ott nincsenek dimenziók, tér, idő, nincs semmi, nem létezik. Gondolj arra, hogy hiába sétálsz a földön akármennyit, soha nem éred el a végét, csak 2 dimenzióban érnéd el, de a föld 3 dimenziós. Én ugyanezt képzelem el a világmindenségre, véges, de a végét nem lehet elérni.

2011. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Rita Anna válasza:
Én úgy tudom,hogy a mai fizika állása szerint a világegyetem tágul,és sok millió év múlva emiatt a tágulás miatt meg fog semmisülni.Ha valaki tud újabb,pontosabb infót,akkor írjon!
2011. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mai tudásunk szerint az univerzum egyre gyorsabban tágul, holott pont, hogy lassulnia kéne, ezt az úgynevezett sötét anyagnak tudják be, amiről az ég világon semmit nem tudnak, csak hogy anti gravitációs hatása van.


Két elmélet létezik. Egyik, hogy az univerzum a végtelenségig tágul, folyamatosan hűl és a végén sötétség lesz mindenhol, persze ugyanúgy lesz univerzum, csak egy sötét hely lesz, ahol az anyag ugyanúgy jelen van.


A másik, hogy egyszer megáll a tágulása és elkezd összemenni addig, amíg az egész egy nagyon sűrű pont lesz, mint a világegyetem kezdetekor. Ez a "nagy reccs" elmélet.

2011. márc. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!