Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van összefüggés a négyzetszámo...

Van összefüggés a négyzetszámok között?

Figyelt kérdés
pl.: két szomszédos négyzetszám között?
2011. márc. 15. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

igen, van! :)

googleban megnéztem, furcsa hogy nem találtam semmi értelmeset... úgyhogy leírtam egy füzetbe az első néhány pozitív szám négyzetét egymás mellé. (1,4,9,16,25...) és két szám közötti rész fölé felírtam, mennyivel nagyobb a következő szám, az előttelévőnél. (1,3,5,7...)

ezek pedig egyértelműen látszik, hogy kettővel növekszik a sor, ilyen egyszerű. tehát anélkül is simán meg lehet mondani hogy mi a következő négyzetszám egy sorban, hogy tudnunk kellene, hogy minek is a négyzete.

2011. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Én így szoktam ábrázolni a normál parabolát. XD

Majd valószínű, hogy a tengelytől fogok méricskélni, nem? :D

2011. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen kívül érdekes összefüggés lehet még a Pitagorasz-tétel, vagy az a^2-b^2 = (a-b)*(a+b) összefüggés is...

2011. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz:


(n+1)^2-n^2 = 2n+1, azaz a páratlan számok a különbségek.

2011. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Both Ambrus

+1 ;)

2011. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!