Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egészen pontosan hogyan megy...

Egészen pontosan hogyan megy végbe a lebarnulás az emberi szervezetben?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy a kis dózisú ibolyán túli sugarak hogyan hatnak kölcsön a bőrrel, D vitamin hogy kerül be!

Válaszokat előre köszönöm!


2011. febr. 21. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

hát jön a napsugár és a pigmentsejtek reagálnak rá úgy hogy több festékanyagot termelnek

a "fekete" ,sötétebb bőr hatékonyabb a napon.

2011. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

D vitamin úgy tudom nem bekerül, hanem napfény hatására jön létre bent.


De egyébként miért vannak ilyen kérdések, otthon agyaltok hogy mit kéne kérdezni a gyakorikerdesek.hu-n? :D Kit érdekel hogy barnulunk le! :P

2011. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsóhoz: Ezt akartam írni, csak eleve rosszul fogalmaztam meg, bocsessz érte! :)


Nem agyalok, hogy mit kellene kérdezni az oldalon, csak nagyon érdekel, hogy mégis hogy megy végbe a folyamat, bár részletesebb válaszra voltam kiváncsi, ez is megteszi!Köszi skacok! :)

2011. febr. 21. 18:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Az emberi szervezet képes D3-vitamin (kolekalciferol) szintetizálására. A szintézis a bőrünkben történik 7-dehidro-koleszterinből UV-B sugárzás hatásra. Szükségletünk ideális esetben 10 és 15 óra között, napi 10-30 perces direkt napsugárzással lenne fedezhető, ami a fedetlen végtagokat, a vállat és az arcot éri. Az ablakon át és napvédők használata mellett a sugárzásnak nincs D-vitamint termelő hatása. További forrást táplálékaink jelenthetnek állati eredetű élelmiszerekből D3-vitaminhoz (kolekalciferol), míg növényi élelmiszereinkből D2-vitaminhoz (ergokalciferol) juthatunk.
2011. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!