Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A technikai áramiránynak mi...

A technikai áramiránynak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Van a fizikai áramirány és van a technikai áramirány. A fizikai a valóság a technikai pedig... nem tudom. Minek teszik bele egyáltalán a fizika-tankönyvbe? Mi az értelme? Én igaz, hogy laikus vagyok, de számomra ez olyan, mintha valaki azt mondaná, hogy "A Föld fizikai alakja geoid, a technikai alakja szerint meg lapos".
2011. jan. 18. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ront el semmit. Valamikor így állapodtak meg, és most ez van. Ugyanúgy, ahogy nem balkéz, hanem jobbkéz-szabály a megállapodás. Ezek csak -1-es szorzók, és mire eljutunk oda a számolásban, hogy megállapítsuk mi fog történni, addigra kiütik egymást. (Szóval számolhatod a vektori szorzatot balkéz-szabállyal, lényegében ugyanazt a végeredményt fogod kapni, csak arra vigyázz, hogy végig a balkéz-szabállyal számolj, és véletlenül se legyen benne jobbkéz.) Ha a Földre azt mondanánk, hogy lapos, akkor valószínűleg nem mindig közelítőleg kerek árnyékot vetne a Holdra, meg az űrhajósok által készített fotók is máshogy néznének ki, tehát ez az feltevés nem működne. A technikai áramirány meg működik (tényleg kicsit bonyolultabbá teszi).


Tehát technikai áramirány azért kell, mert a megszokás nagy úr, és a mérnökök hülyét kapnának az átállástól, ha megszűnne.


Én a mól mértékegységét sérelmezem, mert mi az, hogy a darabszámnak külön SI mértékegységet adunk. Az egy mól azt jelenti, hogy 6,022... *10^23 darab, tehát szerintem inkább prefixumnak kéne lennie. Bár annak is elég hülyén fest. Vagy miért egy olyan bonyolult nyelv a világnyelv, mint az angol? Sokkal jobb lenne, ha a suliban az anyanyelve mellett mindenki a logikus nyelvet, azaz a lojbant ( [link] ) tanulná. Van benne 1500 alapszó, amit elég lenne megtanulni, és vannak melléjük egyértelmű szabályok, kivételek meg nincsenek. Azért van mól, meg azért kell angolul tanulni, mert nehéz lenne őket kidobni, ugyanis működnek, hasonlóan a technikai áramirányhoz.

2011. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha leváltjuk az angolt, akkor inkább az eszperantót javasolnám. Az általad linkelt nyelvről még életemben nem hallottam, pedig olvastam már sokat a mesterséges nyelvekről.:D


Értem a lényeget, de továbbra is értelmetlennek tartom. Szerintem már akkor el kellett volna törölni, amikor rájöttek a valódi áramirányra.

2011. jan. 19. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:

a vegyészek számára kicsit több a mól, mint egyszerű darabszám. Én pl akkor kapnék hülyét ha nem lenne.

Egyébként voltak ennél cifrább technikai megfontolások is.

Nem kell fennakadni az ilyeneken, ezek csak megkönyítik az ezzel foglalkozók életét.


Pl aki 1000m3-es tartályt tervez, nagy nyomásra, had ne kelljen már Pa-ban számolnia...

És miért ne használja a túlnyomást, ha ezzel egyszerűsödik a dolga. Ráadásul kézenfoghatóbb is.

Mint ahogyan a cP is az a Pas-al szemben

2011. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt hallottam volna a lojbanról én is eszperantó hívő voltam, de a lojban sokkal jobb!


Különben sokaknak nem tetszik ez a technikai áramirány cucc: [link]


Vegyészekkel meg nem vitatkozom... Már túlságosan is megszokták a mólt.

2011. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!