Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » FONTOS! A biológiai oxidáció...

FONTOS! A biológiai oxidáció során hogy jön ki az össz 38 ATP?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
a glikolízis során 2, a terminális szakaszban 36
2011. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ok ezt énis értem, de a glikolízisben 2 mólnyi glicerin aldehid foszfát keletkezik és két ágon megy tovább a folyamat, ami akkor 4 ATP és a terminális oxidációban 36, tehát az összesen 40. Azt sem értem, hogy hogy jön ki a terminális oxidációban 36 ATP, nem tudom elképzelni, hiszen az a legrövidebb folyamat, csak annyiból áll, hogy az elektronokat az elektronszállító rendszerek tovább viszik 3-szor és utána víz keletkezik.
2011. jan. 6. 19:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, négy keletkezik, de a glikolízisnek is van két ATP (vagy GTP, már nem tudom, de mindegy is) igénye.


A terminális oxidációt úgy képzeld, hogy eddig tartott, amíg a bányából a szenet kifejtették, megtisztították és elszállították az erőműbe, most pedig bedobják a kazánba. (a hasonlat abban sánta, hogy a szervezet nem a szenet, hanem a hidrogént égeti el).

2011. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

4-2 amit elhasznált.

A term. oxidációban meg protográdiens alakul ki, amit egy atp szintáz neveztű enzim arra használ, hogy ATP-t termeljen.

De bármely biokémia könyvet ha megnézel, ott szebben le van írva, mint ahogy el lehet mondani.

2011. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs biokémiai könyvem, de kezdek megvilágosodni. Köszönöm a segítségeteket, szurkoljatok holnap, mert ebből írok :)).
2011. jan. 6. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:

"elektronokat az elektronszállító rendszerek tovább viszik 3-szor és utána víz keletkezik."



Attól hogy le tudod írni egy mondatban, még egy baromi bonyolult folyamat, csak nagyon keveset ír róla a tankönyved. Egyébként sokkal összetettebb, mint gondolnád. Mellesleg egy folyamat energiamérlege nem függ attól, hogy hány komponen vesz részt benne.

2011. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a szám nagyon elméleti, abból indul ki, hogy a keletkezett redukáló erő teljes mértékben képes kémiai energiává alakulni. Persze ez sosincs így:

a glikolízisnél képződő redukáló erő nem képes ugyanúgy hozzájárulni az ATP képzéshez, mert a citoszólból a mitokondriumba történő transzportsorán NADH-ból FADH2 lesz.. ilyenek a transzportmechanizmusok. Ezen kívül a mitokondrium belső membránjának két oldalán lévő proton gradiens, ami végül az ATP szintézist hajtja, számos egyéb folyamathoz is hozzájárul pl.: aktív transzportot hajt.


Az a baj, hogy az ATP képződés, és a cukor oxidációja annyira szét van kapcsolva, hogy nehéz 1:1-es összefüggést megállapítani.

2011. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Attól, hogy még egy mondatban írom le, tisztában vagyok vele, hogy ez egy bonyolult folyamat, csak nem akarom oldalakon keresztül részletezni. Nem csak egy tankönyvből tanulok, sőt nem csak tankönyvből tanulok (pl. tőletek is). Sejtem hogy nincs összefüggésben a folyamat hosszúsága az ATP szintézissel, csak nekem akkor sem volt világos, hogy mikor, miért, hogyan keletkezik annyi ATP. Sajnos én ilyen vagyok, mindennek a körülményét tudni szeretném. Egyébként ma ötösre lefeleltem belőle, köszönöm a segítségeteket.
2011. jan. 7. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!