Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Agyféltekék? A bal kezesek a...

Agyféltekék? A bal kezesek a jobb agyféltekéjüket használják a jobb kezesek meg a balt?

Figyelt kérdés
Van az a híres táncosnős bábus dolog(hogy merre felé forog)akinek jobb felé forog az a jobbat akinek balra az a balt használja?Szóval akinek jobbra mozog az bal kezes(kellene lennie elvileg)?Btw melyikből van több,bal vagy jobb agyféltekésböl?
2011. jan. 4. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a táncos dolog egy hülyeség. Totál random, hogy hogyan képzeled el. Így is úgyis csak egy körvonal, és helyes mind2 hozzáképzelés.
2011. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek,én sem hiszem hogy ennyiből meg lehetne állapitani?meg szerintem mindeki jobbra látja forogni,ergo mindenki bal kezes lenne?valósznütlen...
2011. jan. 4. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét irányba láttam mozogni, tehát kétbalkezes vagyok?
2011. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
volt már erről egy másik topic, és különböző irányokbva látják forogni az emberek. Először én se hittem el, aztán addig néztem, amíg elkezdett a másik irányba forogni. Nekem elég nehezen megy az átállás, másoknak könnyebben.
2011. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

úgy kell megfordítani h letakarod és csak a lába hegyét nézed és elképzeled h a másik irányba forog :D

az volt a jó, mikor anyának már irányba forgtt mint nekem pedig egyszerre néztükXD

2011. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A bal kezesek ERŐSEBBEN használják a jobb agyféltekéjüket, és fordítva, de nem kizárólagosan. Mindkettőre szükség van, csak az egyik domináns szokott lenni. És onnan jön a "kezesség", hogy ugye átkereszteződik, tehát a domináns félteke a másik oldali kezet irányítja.


A forgó nő meg LEHETNE jó teszt, de nem az. Nincs laikus számára nyílvánvaló oka, hogy miért ne lenne jó teszt, viszont a szakértők megmondták, hogy nem az.

2011. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én akármikor rányomok egy ilyen nőcis linkre, hónapok telnek el, és meglátom valahol, rányomok, és mindig előszőr balra kezd el forogni. szóval nem hiszem, hogy ezt te döntöd el agyban, hogy merre forogjon. persze, ha elkezdek alatta valmi szöveget olvasni vagy magamtól is küönnyen áttudom forfítani.
2011. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!