Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a homo sapiens hosszú...

Mi a homo sapiens hosszú gyermekkorának evolúciós előnye?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Mert az ember életmódja biztosítja a gyermekek védelmét, mire pedig megnő, egyedülállóan intelligens élőlénnyé válik.
2010. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a "k" és "r" stratégiával is összefüggésbe hozható. Egy állat kevés utódot, de sok ideig, sok odaadással nevel és ezzel biztosít minél nagyobb túlélést az utódoknak, vagy rengeteg utódot hoz létre, de nem marad ereje nevelni őket. Sok a halálozás, de elegen megmaradnak a faj fenntartásához. Az ember keveset nevel, sok gondoskodással, így a gyerek biztosabban megmarad, ráadásul elég sok ideje van szellemileg fejlődni.
2010. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont fordítva van, mint gondolod. A hosszú egyedfejlődés az ember esetében nem előny (elsődlegesen), hanem következmény, ti. ha a gyerek olyan nagy aggyal (vagyis ennek eredményeként olyan nagy fejjel) születne meg, mint amilyen majd később lesz neki, akkor a szülésbe az anya és a gyerek is belehalna. Ezért alakult úgy az evolúció során, hogy az embergyerek fejletlenül, magatehetetlenül, még nem teljesen kifejlődött aggyal jön a világra, ez viszont azt igényli, hogy a szülők, ill. a hozzátartozók, barátok, stb. (vagyis eredetileg a törzs tagjai) foglalkozzanak vele, neveljék, tanítsák, stb. Ez persze nagyban hozzájárult az ember szociális evolúciójához is, hiszen a közös gyereknevelés egyfajta közösségszervező erővé vált.
2010. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az agy mérete mellett fontos, hogy szociális-párkapcsolati kérdésekben tudatosan hozunk döntésket. Az állatvilágban inkább az ösztönök és a feromonok dominálnak, meg egy csomó minden más, amit az etológusok órákon keresztül tudnának sorolni.

A tudatos döntések meghozatalához viszont a szociális együttélést meg kell tanulni. A biológiai és a mentális felnőttség is elkülönül egymástól. Nemzőképesség átlagosan 14 éves kortól, viszont az érzelmi és tudatos gyermeknevelési felnőttség csak sokkal korábban alakul ki.

2011. jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen az, hogy így van időnk megtanulni azt a rengeteg mindent, ami az életben maradásunkhoz szükséges.
2011. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!