Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kinek van Bresser Skylux 312...

Kinek van Bresser Skylux 312 35x-175x csillagvizsgáló távcsöve?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül fontos lenne, szóval ha bárki bármit tud róla, azt nagyon kérem, hogy segítsen!


Karácsonyra egy Bresser Skylux 312 35x-175x csillagvizsgáló távcsövet kaptam, de úgy istaneigazából fogalmam sincs hogyan kéne használni.

- Megpróbáltam lefordítani(mert nincs rajta magyar infó) de egyszerűen lehetetlen a rengeteg szakkifejezés/szó miatt.


Ha valakinek esetleg ilyene lenne,vagy a barátjának, barátnőjének, szüleinek, rokonainak, szomszédjának vagy BÁRKINEK és tud segíetni, az kérem szépen lásson el engem lehetőleg magyar infóval mert így egyáltalán nemt udom használni! xD :D előre is köszönöm


(használati útmutató kéne... meg hogy hogyan lehet összerakni...meg úgy kábé amit még jó lenne tudni róla...)


2010. dec. 26. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Üdv látom nem nagyon akarnak ellátni kézikönyvvel.

Nekem egyáltalán nem ilyen van de hátha tudok egy két bátorító szót mondani. Ezzel a távcsővel szerintem nagyon jól meglehet figyelni, a Hold felszínét, bolygókat is érdemes megfigyelni, ill. Földi tereptárgyakat (épületek autókat ...)

Amit első körbe leírnék míg el nem felejtem, hogy a Nap fele lehetőleg ne fordítsd míg nem szerzel be egy napvédő fóliát (Baader fóliának hívják, lehet adtak is a távcsőhöz), mert a amellett hogy a távcső összeszedett sugara miatt keletkezett hője tönkreteheti a távcsőt, kb. a másodperc törtrésze alatt meg is vakulsz. Szóval a Nappal vigyázz a többit nézheted akármikor.

Ha jól gondolom egy equatoriális állványt kaptál a távcsőhöz, ami elsőre meglepő lehet, de ha elolvasod ezt a linket akkor egy picit világosabb lesz a használata, működése:

[link]


Először össze kell ugye tenni a távcsövet. Ehhez talán találsz rajzos leírást a dobozhoz, vagy egy két dolog értelemszerű. Itt találsz egy kész képet hogy kéne hogy kinézzen összeszerelt állapotban:

[link]


Összerakás után jöhet a tesztelés. A végén van egy hely ahova a toldalékokat lehet illeszteni. Ezt hívják kihuzatnak. Ebbe tudsz ahogy néztem a tobozt, 4 dolgot tenni. Három okulárt ( kell legyen egy 4mm 12mm, és 20mm-es). Azért van három, hogy ezekkel különböző nagyításokat tudj elérni. A kisebb átmérőjű szolgáltat nagyobb nagyítást, viszont kisebb a belátott szög.

Van még a dobozban egy 90°-ban eltört két cső (talán konyhanyelven így rálehet jönni mire gondolok). Legyen ennek a neve Zeniti tükör. Ez arra való hogy a távcsőből érkező képet megfordítsa, illetve, ha egy fejed feletti (Zenit) csillagot akarsz megfigyelni, ne kelljen a földre lefeküdni hogy lásd a képet, hanem távcső csövéhez képest 90°-ba tudsz belenézni. Ez csak toldalék, arra való hogy egyik végét beleteszed a kihuzatba, a másik végére pedig az okulárt tudod illeszteni.

A megfigyelést szerintem kezd 20mm lencsével egy Földi tereptárgynál. Szobában nem fog működni, próbáld meg egy olyan 10-20m lévő fát, vagy épületet megfigyelni.


Remélem tudtam segíteni.

2010. dec. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!