Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan hely a Földön, ahol...

Van olyan hely a Földön, ahol mindig napéjegyenlőség van?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 18:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Nincs ilyen hely. Ráktérítőn és a baktérítőn évente egyszer, köztes területükön maximum kétszer."


másfél év alatt eljuthattál volna oda, hogy ne tökéletesen rossz választ adj.

Kétféle értelmezése van a napéjegyenlőségnek:


1. A Föld egészére nézve (sarokpontokat kivéve)igaz, hogy a nappal hossza megegyezik az éjszakáéval. Ez igaz az évnek pontosan 2 napján (március 20. vagy 21. napja és szeptember 22. vagy23. napja) a tavaszi és az őszi napfordulón. Ilyenkor a Föld a keringése során olyan helyzetben van, hogy a forgási tengelye és keringési síkja által alkotott sík pontosan merőleges a Nap és a Föld középpontját összekötő egyenesre. Ilyenkor az összes szélességi kör pontosan fele sötétben van (azaz éjszaka van ott) és a másik fele a Nap által megvilágítottan világosban van.


Ekkor a válaszod hibás, hiszen ilyenkor a Föld teljes egészére igaz, hogy napéjegyenlőség van, és ilyen dátumból KETTŐ van egy naptári év során....


A másik értelmezése a napéjegyenlőségnek hogy egy adott földrajzi helyen a nappalok és az éjszakák hossza egyenlő (tehát nem kritérium a teljes földfelszínre vonatkoztatni). Ebben az értelmezésben is hibás a válaszod, hiszen ezek fényében bizony az egyenlítőre IGAZ a megállapítás, mégpedig a teljes év során igaz, hogy este 6 kor lemegy a Nap és reggel 6 kor feljön. és pontosan 12 óra hosszúságúak a nappalok, és 12 óra hosszúságúak az éjjelek.


Szóval ne vedd sértésnek, de ennél többet is kihozhattál volna magadból a szűk másfél év alatt. Hiszen semmi olyat nem írtam le most sem, ami ne jelent volna meg annakidején az addigi válaszokban ;)

2012. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem veszem sértésnek, olyan okos vagy, hogy csodálkozok rajta. Ahoz, hogy ilyen okos légy, nyilván volt idő, amikor barom voltál, te sem sértődtél meg akkor magadon. :)
2012. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Barom sosem voltam, legfeljebb tapasztalatlan illetve tanulatlan. De szerencsére "kinőttem" ;)
2012. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor mégsem fejlődtél drámaian, baromból zseni mégiscsak drámaibb... ebből is látszik, hogy én hatékonyabb vagyok a fejlődésben. Mire ezt olvasod, már utolértelek. :) Bocsánat az offért, lényeg, hogy nincs ilyen hely.
2012. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerinted az egyenlítő nem ilyen hely ?
2012. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!