Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha cinklemezt cink-szulfát...

Ha cinklemezt cink-szulfát oldatba mártok, miért kezd el a lemez feloldódni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
gondolom mert a cink-szulfat oldja a cinket :D
2010. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kezd el oldódni!

Ez így egy elektród lehet egy galvánelemben, de ahhoz persze szükség van még egy elektródra és egy KÖZÖTTÜK LÉVŐ (pl.) FÉMES KAPCSOLATRA, vezetésre. Ekkor a potenciál különbség miatt oldódhat a cink, de akár ki is válhat (attól függ, hogy mi a másik elektród). Nem tudom milyen szinten tanulod a kémiát jelenleg, ezért nem írom le részletesebben csak, ha kéred.

2010. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2. hozzászóló:

Köszi a választ, én is így gondoltam, hogy ez így magába sántít. Nem vagyok egy nehéz felfogású ember, de a könyv amiből tanulok, úgy fogalmaz, hogy ha teljesen szétválasztjuk a két folyamatot(redoxi), mármint, hogy nincs köztük semmilyen vezető, akkor is elkezd oldódni a cink. De ezek szerint mégiscsak rosszul értelmeztem.

2010. nov. 18. 06:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy fémlemezt saját ionjait tartalmazó oldatba (pl. cinket cink-szulfát oldatba, vagy rezet réz-szulfát oldatba) merítünk, a fém és az oldat között potenciálkülönbség alakul ki, azaz a fém vagy pozitív, vagy negatív töltésű lesz az oldattal szemben A potenciálkülönbség a fém (elsőrendű vezető) és az oldat (másodrendű vezető) érintkezési határfelületének nagyon vékony rétegében, az ún. elektrokémiai kettősrétegben jön létre. A potenciálkülönbség kialakulásának oka az, hogy az elsőrendű vezetőben, azaz a fém kristályrácsában, a rácspontokat alkotó fémionok, valamint a másodrendű vezetőben lévő fémionok az egymással érintkező fázisok közül a számukra kedvezőbb, azaz az alacsonyabb energiaszintű hely felé törekszenek. A másik fázisban lévő, de energetikailag kedvezőbb hely elfoglalása ez esetben csak elektron felvétellel (redukció), vagy elektron leadással (oxidáció) történhet. A fáziscsere iránya elsősorban anyagi minőségtől függ.
2010. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na most akkor ez két eltérő válasz. Mi az igazság?:D
2010. nov. 18. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:

09:42-es vagyok!

Egyetemen így tanítják... döntsd el te hogy melyik a helyes :)

2010. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!