Vajon a Verne J. Gyula nevű úriember a 19 század közepén hogy jósolta meg a könyveibe mi lesz a xx századba tűpontosan?
Az egész cikk kb. ilyen:
"Az író leírta, hogy az emberek gondolatok útján beszélgetnek egymással. Ez kísértetiesen hasonlít ahhoz, hogy Elon Musk chipeket ültet az emberekbe. Elképesztő!"
Nem megjósolta, hanem rendszeresen járkált a világkiállításra, ahol faggatta a tudósokat és feltalálókat a felfedezéseikről, illetve ezen kívül is tudós és mérnök emberekkel vette körül magát, nyomon követte a lapokban a tudomány fejlődését, és tovább gondolta, amit látott.
Rengeteg olyan felfedezés van a mai nap, és rengeteg olyan volt több száz és ezer évvel ezelőtt is, aminek az elméleti metódusát már felismerték, kidolgozták, leírták a kor emberei, viszont a rendelkezésre álló technológia nem állt azon a szinten, hogy meg is lehessen valósítani az ötleteiket gyakorlatban.
Nincs ebben semmi varázslat.
Ott van Michael Knight, és ott van neki a csodaautó KITT. A '80-as években az önvezető autó, a beépített AI és a minilabor mind futurisztikus volt. Ma már mindegyik maga a valóság!
Itt is volt pár ember, aki előre látta a jövőt!
Vagy Fehér Klára a földrengések szigetében megjósolta az okostelefont/okosórát (Ethernométer), és a mini orvosdiagnosztikai műszert (omniszkóp).Jó, a Quintobusz nem jött be. (Képes repülőként, helikopterkén, buszként, hajóként és tengeralattjáróként közlekedni.) Igaz, még nincs 2057, amikor játszódik a regény. Viszont az egységes pénz (a regényben: Arany) félig bejött. mert nem az egész világon, hanem csak Európában van ilyen.
Nem jósolta meg.
Például ágyúval nem lehet (embernek) az űrbe jutni.
Viszont képes volt értelmesen gondolkodni, és tájékozott is volt.
Ezt neked is ajánlom.
Elöször is NEM Verne J. Gyula a neve, hanem Jules Verne!
Másodszor nem "jósolt" semmit, hanem fantázia alapján írt történeteket.
Mivel rengeteg mindenröl, a legkülönbözöbb tudományágakról voltak kiterjedt ismeretei, sok mindent el tudott képzelni, és ezeket írta le a könyveiben.
Természetesen vannak olyan ötletei, amik idöközben megvalósultak, vannak olyanok, amik félig-meddig, más formában, mint ahogy elképzelte, meg vannak olyanok is, amikröl kiderült, hogy lehetetlenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!