A jelenleg zajló orosz-ukrán háború jár akkora környezetszennyezéssel, hogy az a globális károsanyag kibocsátásban jelentősnek számít?
A globális felmelegedés ellen tett környezetvédelmi intézkedések hatását jelentősen gyengíti?
A Föld még kitermelhető nyersanyagkészletét mennyire fogyasztja egy ilyen méretű háború?
1. nem tettek ellene intézkedéseket. Ha például te felszedsz egy szál papírszemetet, eközben mellé öntenek egy kamionnyit, akkor nincs intézkedés.
2. nem nagyon, de nem az a lényeg. Az életet fogyasztja, de nagyon.
Normális hogy szennyezi a környezetet, de nem számít amikor “ámerika” érdekeit szolgálja, az európai országokkal finanszírozza az Eu az ukrán háborút, amerikai parancsra.
Az európai adófizetők pénzéből eurómilliárdok mennek a kisbuzeráns zelenszki zsebébe, az adófizetők megkérdezése nélkül…
Az eu diktatorként veszia döntéseket sajnos es a népek tüntetnek
Nem lepne meg ha összességében csökkentené.
-A magasabb energia hordozó árak miatt rengeteg beruházás gazdaságos lett ami eddig soha nem térült volna meg.
-Minda két ország élet szinvonala elég nagyot zuhant ami kevesebb kibocsátás.
-Elég sok ember meghalt, ök nem fognak többé fogyasztani.
#4:
Igazad lehet, mert a normál ipari termelés, a tömegközlekedés, lakossági fogyasztás visszaesett, de a hadiipar gőzerővel dolgozik.
Állítólag háromszor annyi lőszert gyártanak az oroszok, mint a nyugat, és azt mind el is puffogtatják. Hatalmas mennyiségről van itt szó folyamatosan minden nap.
A háború után biztos kevesebb lesz a környezetszennyezés a hiányzó emberek miatt, viszont az újjáépítés majd rengeteg plusz terhet jelent a környezetnek légszennyezésben, vízfelhasználásban, építőanyag felhasználásban.
Ez attól függ, hogy egy amúgy is nyomorultul élő Kelet-Európa környezetkárosításához hasonlítod a háborús károsítást, vagy ahhoz képest, ami akkor lenne, ha eleve nem ez a buta, primitív, barom, süllyedő világ lenne.
Igen, valószínű a háború többet árt a bolygónak, mintha épp nem lenne, de ha nem lenne, valószínű azért nem lenne, mert már eleve sokkal jobb, "nyugatias" életszínvonalra jutott volna a térség gazdaságilag és mentálisan is. Az viszont nagyságrenddel rosszabb lenne a bolygónak, ha az éhenhalás szélén álló, hokedlin kuporgó orosz és ukrán nyugdíjasnak is az lenne a legfőbb problémája, melyik színű autójába üljön aznap, és a hétvégén hová repülőzgessen. Szóval nagyobb kontextusban és hosszabb távon nézve háború nélkül se lenne jobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!