Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minek nekünk a Balaton? Nem...

Minek nekünk a Balaton? Nem lenne igazságosabb helyette 600 1km2 térfogatú tavat csinálni, hogy mindenki tudjon a közelben horgászni, fürödni, stb.?

Figyelt kérdés
Ha betömnénk, és egyenlő arányban elosztva raknánk mindenhova 600 kisebb tavat, az nem lenne sokkal jobb? Az 1km2 az bőven elég lenne tavanként.
júl. 26. 21:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A wikipédia 245 Magyarországon található tavat ismer aminek van egyáltalán neve. De gyanítom hogy több is van. Igaz nem sok tó területe haladja meg az 1 km2-t, de hidd el nem szűkölködünk tavakban. [link]
júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A nagy Levin ***** válasza:

#11 jól gyanítod, csak én tudok legalább 8-10 tavat mondani 25-30 Km-es körzetemben, ami nincs rajta a listán. De ennél valószínűleg több van. Persze ezek többsége kisebb 1 km²-nél.

Úgyhogy ez a lista meglehetősen hiányos.

júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Sok volt a vodka kérdező?
júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A Balaton nem létezik, több csoport van ahol gyülekeznek, akiknek már felnyílt a szemük és nyíltan tagadják a létezését.


A világ nem körülöttünk forog amúgy. De amúgy értem, és igen, Gömörben jártam és én is gondoltam rá, hogy aki itt úszna egyet, annak sokkal többet kellene utaznia. De a folyószabályozás előtt egyébként több víz volt az országban. Nem is száradt ki annyira, mint most. A Zöld Gerilla már az elsivatagosítás kifejezést használja az elsivatagosodás helyett...

júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!