Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meglepve olvastam,hogy az...

Meglepve olvastam,hogy az időkép.hu-hoz bárki csatlakoztathat autómatát. Ami nem a cég sajátja az mennyire hiteles?(tehát amit lelkes követők csatlakoztatnak hozzájuk)

Figyelt kérdés
Sziasztok unatkoztam, nézegettem az oldalt, persze nem ez a lényeg. A lenyiló menüben a közösség részben van olyan, hogy autómaták, ott valahol pedig leirja, hogy bárki csatlakoztathat. Nekem nincs ilyenem,és nem is tervezem, egyszerüen csak érdekelne. Ezek mennyire hiteles mérési adatok, 1 időjárás előre jelző oldalon? (amiket bárki beküldhet és az időkép felteszi). Egy ilyen automata mit mér és 24 órába küldi az időképnek? köszönöm.
júl. 26. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ilyen automata mit mér"

Légnyomást, hőmérsékletet, páratartalmat (ezeket 2 méter magasságban kell mérni a WMO sztenderdje szerint), lehet kötni hozzá csapadékmérőt, szélerősséget és -irányt (ezen kettő utóbbit meg 10 méter magasan) mérő szenzort, egyes modellekben van napsugárzás/UV-sugárzás érzékelő is.


"és 24 órába küldi az időképnek?"

Így van. Van amelyik percenként, van amelyik 10 percenként.


"Ezek mennyire hiteles mérési adatok, 1 időjárás előre jelző oldalon?"

A szenzorok nincsenek hitelesítve, és nincs auditálva, hogy hol - milyen körülmények között - vannak ezek az állomások, de egyrészt azért nem annyira pontatlanok ezek a műszerek (egy rendes időjárás-állomás nem hiába kerül több százezer forintba), másrészt az Időkép is gyanítom rangsorol (gyanítom előre veszi az OMSZ illetve a saját maga által telepített állomásainak az adatait, és utána következnek a lelkes amatőrök) illetve szűri az extrém értékeket.

júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Bárki, de azért vannak kritériumok. A feltöltőt és az automatáját illetően is. Valamint moderátorok figyelnek, és ha több téves adat jön át, akkor figyelmeztetnek, majd a többedik esetnél tiltanak.
júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem köszi, és segitséget is adnak. Oda van irva valahol, hogy bármilyen segitséget megadnak , gondolom ez valami online segitség, ahhoz, hogy az ezközt, hova, hogyan tegyék, hogy jó legyen. Gondolom aki ezt komolyan veszi, az pl kér tölük segitséget. (a segitség módja nincs ott, gondolom interneten valahogy elmondják , hova, hogyan milyen magasra stb)
júl. 26. 16:10
 4/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Megvannak melyik automatákkal lehet csatlakozni, és milyen módon kell azokat elhelyezni.
júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A nagy Levin értem tehát random bárki ész nélkül nem küldhet adatokat, aztán vagy jó vagy nem. Gondolom azt se véletlen irják ott valahol, bármilyen probléma esetén rendelkezésre állnak, gondolom ez jelenti azt is, hogy elmondják, hova kell tenni stb.
júl. 26. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5: Hogy hova kell tenni, milyen pontosságú műszereknek kell lennie, arra van a Meteorológiai Világszervezetnek útmutatója:

[link]

az elhelyezést az Időkép a saját általa forgalmazott szenzorainál is leírja:

"A meteorológiai szabványoknak meg felelni az érzékelők elhelyezésénél!

1. Hőmérőház (benne a hő-,páratartalom- és légnyomásmérő szenzor): talajtól számított 2 méteres magasságban, szabad, szellős, FÜVES terület felett.


Kizárt a betonos, nem szellős terület vagy több méteres magasságba történő elhelyezés!


2. Csapadékmérő: 0,6-2 méteres magasságban, ahol a csapadéknak szabad útja van a mérőeszközbe.


3. Szélmérő: földfelszíntől számított 10 méteres magasságban, ahol a szélmérőt nem akadályozzák a közelben magas épületek, építmények, növények."

[link]

júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, bár láttam emeleten panelba magasan is kamerát, az nem tudom mit mérhetett. Mindenki másnak is köszi. Ha jól értelmezem akkor nagyjából az adatok pontosak, és az időkép azért oda figyel rá, hogy csak úgy poénból ne lehessen adatokat beadni.
júl. 26. 16:44
 8/11 A nagy Levin ***** válasza:
100%
#7 a kamera nem mér semmit, esetleg égképet mutat.
júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A nagy Levin igazad lehet mert a kék égre mutatott, én nem értek hozzá, van olyan, hogy időkép, ott láttam 1 "bigyóra" kattintva, de most 1 másik csak virágokat mutat,, na az érdekes, hogy miért a virágokat kell mutatni egy ilyen oldalon :D .
júl. 26. 17:54
 10/11 anonim ***** válasza:

"miért a virágokat kell mutatni egy ilyen oldalon"

Gólyafészket is mutatnak. És az egész éves felvételből készíts egy time lapse videót, akkor talán könnyebben megérted az évszakok váltakozásán keresztül az időjárást is. Nekem így függ össze...

júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!