Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi értelme kitenni egy időjárá...

Mi értelme kitenni egy időjárás radar képet a weboldalra, ha az 10-15 perccel késleltetett, tehát azt mutatja ami mondjuk 10 perce volt?(met.hu, időkép stb)

Figyelt kérdés
Sziasztok. [link] itt a met.hu-n irják is legalább 10 perccel később kerül ki 1 radarkép,azután, hogy a radar bemérte . (nem értek hozzá nem tudom, hogy mondják) [link] de az időképen is látni az órát is, hogy kb 10-15 perccel azelőtt van az óra, mint amennyi idő pl a gépemen stb van. (tudom az időkép a met-től kap sok adatot.) De úgy emlékszem "külföldi oldalakon se abban az időben van a radarkép mint amit az órán látok a gépen, hanem korábbi idő. Szóval miért igy teszik ki , miért jó az ha azt látjuk, hogy milyen felhő és hol volt, 10 -25 perce? köszi.
júl. 20. 16:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Viszont a met-en lévő müholdas animácio tényleg 15 p. [link]
júl. 20. 19:01
 12/20 TappancsMancs ***** válasza:
Szívesen! Nézd meg amúgy ez utóbbi linkeden, hogy léptetsz egyet-egyet vissza és a nagy lényegi felhőzetek ugyanúgy ott vannak. Nincs lényegi változás.
júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
TappancsMancs köszi, tehát csak azért felesleges lesni az időképet, hogy majd ők hamarabb adnak radar képet. (mégha azt is irják 5 percenként frissül az övék)
júl. 20. 19:21
 14/20 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem is érdekes és látványos lenne egy filmszerűen folyamatos radarkép, de léptetve ott a linken baloldalon, a dátum melletti narancssárga nyilat... hát nincs sok változás azért. Vagy állítsd "Infra felhőkép"-ről át a "Látható-infra" változatra és léptesd. Elég az azért.


Ha akarsz egy globális időjárási radart némileg jobb minőségben és látványosabban, akkor itt van egy. Tudod visszafelé léptetni alul középen a perceknél 15 perces időközökkel. Léptesd vissza a perceknél úgy 10-szer és előrefelé játszd le léptetgetve és meg is van az ahogy alakul.


Látványosabb mondjuk a többségénél.

[link]

júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"a sima radarképre is azt irják 5 percenként frissül"

Az csak az, hogy 5 percenként kérik le a met.hu-ról a radarképeket. A radarkép ettől függetlenül 10 percenként frissül - ezért ugrik a radarkép 10 percenként az Időképen is.

júl. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
TappancsMancs és 15 ös köszönöm.
júl. 21. 09:43
 17/20 A kérdező kommentje:
16 Szerintem 15 percet ugrik az időképen én mintha úgy láttam volna-
júl. 21. 19:59
 18/20 anonim ***** válasza:

Merthogy azt szeretnéd, ha azt mutatná, ami épp most van? Hát igen, az kéne...

Bár mondjuk én már annak is örülnék, ha tudnám, hogy hány fok lesz, de ahány előrejelzést nézek, annyiféle variációt látok...

júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Elvileg a met.hu-t kell nézni, esetleg az időkép ami még népszerü.
júl. 23. 09:45
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Merthogy azt szeretnéd, ha azt mutatná, ami épp most van? Hát igen, az kéne..."

Teljesen valós időben nehezen menne.

Egy radarnak ki kell bocsájtania az impulzusnyalábot, meg kell várnia, hogy visszaérkezzen, és azt fel kell dolgoznia. Ráadásul ezt a tér minden irányába, több állomás esetében, kiszűrve egy csomó felesleges/hibás adatot.


Mindezen kihívásokról olvashatunk a Hungaromet/OMSZ radar-ismertetőjében:

[link]


"Bár mondjuk én már annak is örülnék, ha tudnám, hogy hány fok lesz, de ahány előrejelzést nézek, annyiféle variációt látok..."

Mivel:

- a légkör eleve egy kaotikus rendszer

- kevés érzékelőnk van, a radarok, műholdak felbontása (mind térben, mind időben) a feldolgozási kapacitás véges

- vannak mikroklimatikus viszonyok, amiket nem lehet kikalkulálni (mivel nem ismertek)

ezért az időjárási modellek - amikből ráadásul több van, területtől, felbontástól, időbeli lefedettségtől változóan - "pontatlanok", átlagot, minimumot, maximumot tudnak prognosztizálni bizonyos valószínűség mellett.

júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!