Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Madarászatra szeretnék távcsöv...

Madarászatra szeretnék távcsövet venni. Mit javasoltok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

MME-oldalát nézegettem, szerintetek jók, vagy kicsit túlárazottak?

Használt távcsöveket is nézegettem.

példák

[link] Brassar Nat Geto távcső 10x50 es

[link] MME távcső, 8x42 es

(nagyon drágábban nem szeretnék vásárolni)


8 szoros nagyítás 42 es objektív átmérő elég lehet?

illetve a Brassar távcső 10 szeres nagyításra képes.. és 50 es objektív mégis olcsóbb persze kicsit nehezebb 780 g, az MME viszont csak 607 g.

Ti mit vennétek/ vettetek?



júl. 19. 17:39
 1/3 nb2019 ***** válasza:
100%

A Bresser BK7-es üveganyaga rosszabb optikailag, mint a másik BAK4-e, valószínű emiatt olcsóbb. Amúgy szerintem BK7-hez képest meg kifejezetten drága, hasonló tudásban sokkal olcsóbban is kaphatsz. (pl: [link] ) vagy majdnem ennyiért simán van BAK4 üveges verzió ( [link] )


Én nemrégiben ennek sorozatnak a csúcsverzióját vettem ( [link] ez fémvázas, nitrogén-tölésű) és nem bántam meg.


Mindenképpen azt javasolnám ha megteheted hogy menj el szakboltba, tanácsot is adnak, ki is tudod próbálni.

júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kézben használva 10-nél nagyobb nagyítást én nem szoktam ajánlani, persze vannak biztoskezű versenyzők is, de ezt mindenki magának érzi. Túrához a 7-8x is tökéletes, könnyebb remegés nélkül kitartani és a nagyítás még mindig elég jó. Csirkékhez nyilván minél nagyobb nagyítás lenne jobb, de jön a kézből remegés kérdése. A 10x50 régóta egy általánosságban jó kompromisszum, van nagyítás és esti fényerő is. A következő stabil megoldás egy állvány+spektív lehetne...

Kiránduláson a súly is számít, egy 50-60mm objektívátmérős gukker jellemzően nehezebb, mint a 30-40mm átmérős.

Ha csak nappali a használat célja, akkor meg lehet célozni kisebb objektív átmérőt is (25-30mm), de ha alkonyatkor és utána is szeretnéd használni, akkor kell a nagyobb átmérő.

Részemről egy 8x42-es gukkerrel kirándulok, számomra ez volt egy jó kompromisszum (de ez nem kell, hogy számodra is vezérhangya legyen : ))

A porro prizmások (ez a régi, klasszikus binokulár) sokszor becsillanásmentesebb képet adnak, viszont a tetőélprizmások (ez a két párhuzamos cső jellegű építés) kompaktabbak és kevésbé sérülékenyek.

Szóval minden jellemző egymás ellen játszik :)


Ezt a két üzletet érdemes átnézni, hozzáértő amatőrcsillagász arcok alapították, segítséget is kapsz ezekben. Az oldalakon van rengeteg információs cikk, érdemes átfutni őket.

[link]

[link]


Használható 10x50-es van olcsóbban is, nézd meg a véleményeket:

[link]

júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Közben ugyanazt javasoltad első :)


Kérdező, ha nem csak új érdekel, ezt a palit érdemes lehet megnézni, jó állapotú holmikat árul, én is vettem már tőle:

[link]

júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!