Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az oxidáció kémiai, biológiai...

Az oxidáció kémiai, biológiai folyamatait miért nevezzük égésnek, holott nem látni lángot; ellenben az égési folyamatokat - úgy tudom - mindig valami tűzláng kell, hogy kísérje?

Figyelt kérdés

2024. júl. 17. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Honnan vetted, hogy az oxidációt égésnek hívjuk, mintha egymás szinonimái lennének? Én autószerelő vagyok, de még sosem írtam állapotfelmérő lapra, hogy "jobb oldali küszöb ég". Nem, az el van rozsdásodva. A rozsdásosdás is oxidáció, de az égéshez semmi köze.


Az égés az oxidáció, de az oxidáció nem mindig égés.

2024. júl. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Az égés oxigénnel való reakció. Erről van szó a "valódi" égés- amit gyors égésnek is neveznek- és a lassú égés (korrózió, rothadás, stb.) folyamán is. Mindkettő exoterm folyamat, tehát hő szabadul fel. A gyors égést fényjelenség is kísérheti, a lassú égés során ilyen nincs. Viszont hő mindkettőnél szabadul fel, csak míg az előbbinél sima érzékszervekkel is jól érzékelhető, addig az utóbbinál-mivel lassú a folyamat csak érzékeny műszerekkel lehet mérni. Persze, ha valaki látott már közelről trágyadombot, vagy komposztálót, az tudja, hogy esetenként elég magas hőmérséklet lehet jelen a felszín alatt.
2024. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Perfekt, érthető válaszok!

Köszöntem!

Nagy találmány ez az oldal!

Boldogság!

2024. júl. 17. 21:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!