Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az infravörös fény a természet...

Az infravörös fény a természetben hol fordul elő?

Figyelt kérdés
Emberi beavatkozásokon kívül.

júl. 8. 16:48
1 2
 1/11 Zcom09 ***** válasza:
100%
Kb mindenhol. Például minden élőlény folyamatosan termel infravörös sugárzás. Amit a hőkamerák képesek is élszlelni.
júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A napfényben is van, nemcsak UV. Bármely izzó, parázsló dolog is bocsát ki IR-t jelentösebb mennyiségben. Kisebben meg ahogy 1 írja.
júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A 300 Kelvines környezetünk objektumai jobbára infrasugárzáson keresztül vannak egymással termikus egyensúlyban.
júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
kb mindenhol a földőn.
júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt láthatsz egy grafikont a fekete test sugárzásról:


[link]


Amit látnod kell rajta, hogy a hőmérséklet emlekedésével nő a test által kibocsájtott sugárzás kb. minden hullámhosszon.


Ugyanakkor a maximum egyre inkább a kék fény felé tolódik.


Így az igazán forró testek sugárzása már a látható tartományt is eléri.


De a hidegebb testek is világítanak IR esetleg mikrohullámú tartományban.


IR fényről 800nm fölött bezsélünk.

júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 veszettkecske ***** válasza:
100%
Mindenki jól leírta, de szerintem bármi ami melegebb -237 C° -nál az már világít infra fénnyel. Szóval a legfeketébb zárt dobozban is "van fény" , ha melegebb 0 Kelvinnél.
júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 veszettkecske ***** válasza:
100%
elírtam, meleg van: -273 C° és nem -237 C°
júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Zcom09 ***** válasza:
100%
@6-7 Majdnem, 2,89K alatt áttolódik a mikrohullám tartományba. Majd közelítve a 0K-t, a leadott sugárzás hullámhossza exponenciálisan növekszik és eléri a rádiósugárzás hullámhosszát.
júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 veszettkecske ***** válasza:
100%
Értem, akkor az első téves válaszom, kevésbé lenne téves, ha nem javítottam volna ki :D -de a lényeg, nem teljesen jól gondoltam.
júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
74%

Az infravörös sugárzás közkeletű nevén a hősugárzás. Így minden élőlény kibocsájtja, illetve minden tárgy is. Az élőlények persze melegebbek és többet bocsájtanak ki.

https://www.youtube.com/watch?v=baJtBDJDQDQ

https://www.youtube.com/watch?v=XdVEl6IIcOo

júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!