Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Villámlás: Mennyire kell...

Villámlás: Mennyire kell tartanom ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő: Erdőben lakok (igen, fák között). Semmilyen mesterséges tárgy nincs 2-300 m-es környezetemben, csak azok, amik nekem vannak. Jelenleg nem sok tárgyam van, és nem is sok fém tárgyam, de hamarosan bővítem készletemet, így több fém tárgyam is lesz, amik már viszonylag nagy mennyiségben tartalmaznak fémet. Többek között 1 vagy 2 napelem panelből álló napelem rendszer, bogrács, rozsdamentes tálak, több más rozsdamentes konyhai tárgy stb. lesz - ami a fém tárgyakat illeti.

"Természetesen" villámhárítóm nincs.

Sejtéseitek szerint mennyivel növelem annak az esélyét, hogy ezek miatt beléjük vagy a környékre fognak csapni a villámok?


(Legyetek szívesek a miért, hogyan stb. kérdéseket az erdőben való lakással kapcsolatban kerüljétek, kösz.)



júl. 7. 11:10
1 2
 11/15 EagleHUN ***** válasza:
ÁÁÁ te vagy az az "anonim" válaszoló aki mindíg olyan szakemberré avanzsálja magát mint amilyen témában válaszol.
júl. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy valakinek van egy nickje, ami nem jelent semmit az illető állampolgári mivoltát illetően, vagy egy nickje sem, ami ugyanannyira semmit nem jelent. Egyébként meg Marttiini itt a választott nevem, hát ettől boldogabb vagy?

Hát ja, én értek valamennyire az érintésvédelemhez, a villámvédelemhez, ezekből vizsgáztam 80-ban, meg úgy általában az erősáram bizonyos területeihez, amelyekben szintén vizsgát is kellett tenni az adott tevékenység végzéséhez, ezekhez meg te szemlátomást nem, hiszen hülyeségeket beszélsz. Amihez én értek, ahhoz nem kell több, mint egy átlagember szellemi képességei, hát próbáld meg elsajátítani azon szakterületet előbb, amihez hozzá kívánsz szólni. Én segítek továbbra is, ne aggódj, ha ostobaságokat beszélsz, mint szokásod, akkor arról a csapásról elterellek.

júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha körülötted csupa magas fák vannak, akkor azokat fogja választani a villám. Ezzel nem tudom, hogy mennyire nyugtattalak meg, mert attól még a házadra rádőlhetnek. Persze ehhez azért balszerencsének is kell lennie, nem kellene tarra kivágni a fákat mindenhol, ahol házak épülnek... De villámhárítót azért tehetnél fel... Ha netán jönne egy kalandosabb kedvű villám, azért jobb ha van, mintha nincs...
júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, bükkerdőben laksz?
júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Bocsánat, hogy csak most reagáltam, de többek között a meleg miatt nem tudtam korábban válaszolni.


Jelenleg olyan erdőben lakok, ahol 70+%-ban tölgy van, körülbelül 10%-ban platánfa és még van 2 másik fa, de azoknak a nevüket nem tudom. (Talán mondhatni hogy tölgyerdőben lakok.) A tölgyek úgy 15 m magasak, tehát kellően magasnak tűnnek, de valóban, lejjebb is jöhet. És nem ritkán vannak a fák, de nincs is teljes árnyék. Tervezekek a közeljövőben innen tovább állni, de azt a környéket még nem tudom, hogy milyen lesz. Mindenesetre a fák magasságának is szerepe lesz a környék kiválasztásában.


Miért kérdezted a bükkerdőt? Mi a jellegzetessége?

júl. 10. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!