Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hidrogénes víz jótékony...

A hidrogénes víz jótékony hatása igaz ?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasok fórumokon arról, hogy nagyon dicsérik a hidrogénes vizet. Utánaolvastam, de csak gyártók írnak róla szépeket. Ez nem jelenti azt, hogy csak el akarják adni mivel a közember, fórum oldalakon nincsenek tudományos kutatásokról cikkek. Azt írják, hogy egy készülékkel ~15 ezerért te is csinálhatsz aktív molekulásris hidrogénnel ellátott vizet ami a benne levő aktív hidrogénnek köszönhetően a romlott almát felfrissíti szinte most vágottá [link]


Azt írja, hogy nagyon sok kémiai tanulmány ír róla, hogy igen kedvező a hatása a szervezetre. Felfrissíti a szervezetet. Friss, energikussá tesz. A mechanizmusát már nem értem persze. Mutat egy képet amit nem értek. Azt írja, hogy a szervezetben friss aktív oxigénre bomlik a víz és kinyomja a fáradt reaktív oxigént ezáltal eljut a szervezetben sok szervhez és a friss oxigén frissíti a testet mint az almát lásd [link]


Ennek a kémiai vagy kvantumfizikai mechanizmusát nem értem. Röviden leírná valaki aki érti? Köszi.


Olyan erőteljes a hatása egyetlen pohárnak, mintha 516 almát vagy 756 banánt ennél meg. Kére színezi a buborékolással a vizet. Gondolom ezek az aktív hidrogén molekulák. Én ezt nem értem. Nálam az aktív hidrogén ugyanolyan hidrogénatom, mint ami a szervezetben van, hiszen nem értem miben különbözne egy olyan hidrogén, amit most buborékoltatunk bele a vízbe, attól mint ami a vízben kötésben van. Mindkettőben egy proton, egy netron és egy elektron van. De ugye én nem vagyok vegyész. Leírnád? Köszi [link]



jún. 30. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Minden vízmolekulában van két hidrogén. Ennél többet nincs hova tenni. Épp úgy blabla, mint az oxigénes víz
jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A nagy Levin ***** válasza:
94%
Van nem hidrogénes víz is? A víz képlete H2O. Vagyis két hidrogén és egy oxigén kapcsolódik össze. Van nehézvíz is (D2O vagy ²H2O), de azt meg nem nagyon kellene elfogyaszani.
jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

"Olyan erőteljes a hatása egyetlen pohárnak, mintha 516 almát vagy 756 banánt ennél meg."

Én eddig bírtam hangos felröhögés nélkül :D

Csak vigyázz, óvatosan vele, mert ha sokat iszol belőle, akkor a sok hidrogéntől a plafonon fog kikötni a pisi.

jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sadam87 ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Amit találtál, az az áltudományos bla-blával kombinált bullshit generátor tipikus példájának tűnik.

A hidrogéngáz nem nagyon oldódik vízben. Persze nagy nyomáson bele lehet passzírozni (többé-kevésbé hasonlóan, mint ahogy a szén-dioxidos vizet csinálják), de ha kinyitod az üveget, a hidrogén felszabadul, és angolosan távozik. Ha ehhez hozzávesszük, hogy nagyon jól diffundál, azaz még zárt üvegből is (ha nem direkt olyan, hogy visszatartsa a hidrogént, tehát például sima műanyag vagy üveg) elég gyorsan kiszökik, akkor nem túl praktikus, még akkor sem, ha esetleg tényleg hatna.

Ezen kívül vannak azzal kapcsolatban kétségeim, mennyire jut el a sejtekig, hogy ott kifejtse a hatását. Az elv, hogy antioxidáns hatása lehet a hidrogénnek, jónak tűnik, hiszen jó redukáló szer. De nem hiszem, hogy túl sok eljutna a sejtekig, hogy ott kifejtse a hatását.

Bár (számomra kissé meglepő módon) vannak olyan szakcikkek, amik azt írják, lehet, hogy van tényleg előnyös hatása (mondjuk kb. mindegyik kiemeli, hogy nagyon kevés a kutatás, pláne a jó minőségű a témában). Például ez egy metaanalízis (korábbi kutatások eredményeit elemzték):

[link]

Itt lehetséges előnyös hatásokról írnak, de azért eléggé hangsúlyozzák, hogy kevés a jó minőségű kutatás. (Plusz azt is, hogy ezek közül többet olyan cégek finanszíroztak, amelyek érdekeltek abban, hogy legyen pozitív hatása a hidrogénes víznek. Az azért ritkán vezet jóra...)

(De például találtam olyan cikket is, ahol egy Nature-hoz tartozó újságban megjelent publikációra hivatkoznak, az viszont már nem szerepel a Nature honlapján. Nem tudom miért, de azért ez is gyanús...)

Az idézett cikk alapján nem merném reflexből azt mondani, hogy az egész hülyeség (olyan mélyen nem is értek hozzá, hogy teljesen átlássam a témát), de azért inkább szkeptikus vagyok, elég gyanús a dolog. (Ahogy írtam, az idézett képek, szövegek eléggé a néphülyítésre hajaznak.) Boltban műanyag / üveg palackos formában venni meg biztosan nincs értelme.


"A mechanizmusát már nem értem persze. Mutat egy képet amit nem értek. Azt írja, hogy a szervezetben friss aktív oxigénre bomlik a víz és kinyomja a fáradt reaktív oxigént ezáltal eljut a szervezetben sok szervhez és a friss oxigén frissíti a testet mint az almát lásd"

Ezen ne emészd magad, azért nem érted, mert a kép úgy ahogy van baromság. Az, hogy a vízmolekulákban levő oxigén atomokra írják, hogy "reactive oxygen species", akkora baromság, hogy a fal adja a másikat. (Cserébe az atomos oxigénre, ami meg az egyik fő szabadgyök a szervezetben mindenféle káros hatással, meg képesek odaírni, hogy milyen jó... ¯\_(ツ)_/¯)

"Kére színezi a buborékolással a vizet."

A hidrogén ugyan nem színez semmit kékre, de gondolom a marketingesek úgy döntöttek, hogy a kék szín jobban néz ki a képen.

"Kére színezi a buborékolással a vizet."

Feltételezem, az aktív hidrogén alatt az elemi hidrogént (hidrogén molekulákat) értik. Olyan nem nagyon van a szervezetben, és mint írtam, elméletileg tényleg lehet antioxidáns hatása, de azért nagyon nem vagyok meggyőzve, hogy jól működik.

"Mindkettőben egy proton, egy netron és egy elektron van."

Remélem, hogy neutron a legtöbben nincs. ;) A deutériumot kis dózisban tolerálja a szervezet, de azért a túl sok megárt.


#2

Gyanús, hogy arról van szó, hogy hidrogéngázt oldanak fel a vízben.

jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Az egyetlen probléma csak az, hogy az apoláris hidrogénmolekulák nem igazán oldódnak vízben. Amikor hidrogéngázt állítanak elő, gyakran át is buborékoltatják azt vízen, hogy a szennyeződéseket elnyelje, a hidrogéngázt meg fel lehet fogni, mert az nem oldódik.

Oké, teljesen nem zárom ki, hogy igen jelentéktelen mértékben oldódik, de sokkal rosszabbul, mint az oxigén úgyhogy különösebben jelentős hatása szerintem nincs, gyakorlatilag ez elhanyagolható.

Aktív hidrogénnek egyébként kémiában az atomos hidrogént hívják, de azt nem különösebben szeretném, ha a szervezetembe jutna.

jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1@ "Minden vízmolekulában van két hidrogén. Ennél többet nincs hova tenni."


De kémiai hatásmechanizmusában lehet különbség. Nm tudom mi az. Erre kérdeztem rá. A friss víz is ugyanolyan molekulaszerkezetű, mint a poshadt de nem ugyanaz. érted ugye?


"Épp úgy blabla, mint az oxigénes víz"


Nekem az oxigénes víz a mai napig használatos. Minden héten veszem, mert frissít, jobb a kedvem, jobb a keringésem, kellemesebb aközérzetem.


2@ "Van nem hidrogénes víz is? "


Van. A sima. A hidrogéánes vízbe a reaktív hidrogént buborékozzák be. Nézd meg a neten


3@ "Én eddig bírtam hangos felröhögés nélkül :D"


Én nem állítom, hogy ez működik. Kérdezem. Nem kell egyből pálcát törni, mert nem érted az ábrát. Arra gondolhatott, hogy 715 banánban van annyi reaktív hidrogén mint egy liter ilyen készülékkel előállított vízben. Nem én számoltam ki


4@ "Amit találtál, az az áltudományos bla-blával kombinált bullshit generátor tipikus példájának tűnik."


Köszönöm ezt majd holnap olvasom át. Ma már túl fáradt vagyok, de köszönöm a méretes okfejtést👍


5@ "Az egyetlen probléma csak az, hogy az apoláris hidrogénmolekulák nem igazán oldódnak vízben."


Igen, erre én is gondoltam de ha megnézed a neten láthatod, hogy valamit belepezsegtetnek a vízbe. Mi lehet akkor az? Az oxigénes víz esetében működik

jún. 30. 22:50
 7/10 sadam87 ***** válasza:
93%

#6

"Nekem az oxigénes víz a mai napig használatos. Minden héten veszem, mert frissít, jobb a kedvem, jobb a keringésem, kellemesebb aközérzetem."

A placebo hatás csodákra képes...

Az oxigénes víznél nagyjából ugyanazok a kérdések merülnek fel, mint a hidrogénesnél (nem nagyon oldódik vízben, cserébe ha mégis belegyömöszölik nagyobb mennyiségben, gyorsan kidiffundál belőle, ha már nincs az üveg lezárva) annyi különbséggel, hogy a hidrogén máshogy érdemi mennyiségben nem kerül a szervezetbe, így legalább arányaiban lehet, hogy okoz érdemi növekedést a víz. Ellenben oxigénből jobb esetben elég jelentős tételt visz be a szervezetébe az ember, azon aztán nem változtat érdemben, ha még minimális mennyiségben a víz is tartalmaz.

[link]

jún. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Mint a hidrogénes, mind az oxigénes víz hatása - ha van egyáltalán - jelentéktelen, egyszerűen pénzlehúzás.

Arra viszont vigyázz, hogy ne egyszerre idd, mert úgy robbanásveszélyes (már persze nem benned, hanem még kívül), az meg nem jó dolog.

tegnapelőtt 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szerintem igyad nyugodtan. Van annyira jótékony hatása a szervezetre nézve, mint a PI víznek. Vagy a szentelt víznek.
tegnapelőtt 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne idd meg, nagyon veszélyes! 14 milliárd éves hidrogénatomokról beszélünk, gyerekeeek!
tegnapelőtt 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!