Az alábbiakban leírtak igazak?
Ezen cikk kapcsán íródtak:
ezek a gondolatok:
A tipikus tévedések megismétlése.
Például amikor a Nap vörös óriássá kezd majd dagadni, azzal a teljes sűrűsége csökkenni fog, a tömege nem, de a térfogata növekedésével járó sűrűség csökkenéssel a tömegének az
eloszlása változik, így a tömegközéppont felé ható gravitációs erő köbösen csökken a vektori eredők függvényében.
Ezzel, ahogyan dagad, úgy lesznek egyre távolabbi pályákon a bolygók.
Így például a Jupiter, Neptunusz, Uránusz jó eséllyel olyan messzire kirepül, hogy elszakad a Naptól és csatlakoznak a csillagok közötti térben kóborló többi bolygóhoz addig amíg egy másik csillag be nem tudja vonzani saját maga körüli pályára.
..
Mindegyik pontot kitárgyaltuk itt a csoportban már korábban. Vagya csoport Fizika csoportjában.
..
Például a féregjáratban az idő a távolság rövidülésével azonos mértékben lelassul.
Ezért
a féregjáraton át pontosan ugyanannyi ideig tart egy utazás mint egyenesen a járaton kívüli térben.
..
Ragozhatom tovább is, nincs nagy filter, nincs a vákuumnál igazibb vákuum,
a Dávid féle előadás végét olvasd el mielőtt hivatkoznál rá, csatolom a következő hozzászóláshoz.
..
Szóval, kár volt az idődet elpazarolnod erre az összeállításra.
"Például amikor a Nap vörös óriássá kezd majd dagadni, azzal a teljes sűrűsége csökkenni fog, a tömege nem, de a térfogata növekedésével járó sűrűség csökkenéssel a tömegének az eloszlása változik, így a tömegközéppont felé ható gravitációs erő köbösen csökken a vektori eredők függvényében.
Ezzel, ahogyan dagad, úgy lesznek egyre távolabbi pályákon a bolygók."
Amíg a Nap tömegének egy része nem kerül az adott bolygó pályáján túlra, addig teljesen mindegy, hogy mekkora a Nap, lehet pont akkora is mint a Merkúr pályája, meg akkora is mint egy strandlabda, a Merkúrra való tömegvonzás tekintetében nincs különbség.
A bolygók nem amiatt fognak távolodni a naptól, mert a csillagban ilyen-olyan tömegeloszlások változnak (amíg gömbszimmetrikus marad a tömegeloszlás, addig akár gömbnek is vehető a tömegvonzás tekintetében), hanem amiatt, hogy a héliumfúzió a a novákban lényegesen nagyobb mennyiségű energiát termel mint a hidrogénfúzió, emiatt fúvódik fel a csillag, és emiatt dobja le a hidrogénburkát - aminek egy része el is hagyja a naprendszert. Ez a tömegdeffektus miatti tömegcsökkenés okozza majd a bolygók távolabbi pályára kerülését. De ez valószínűleg nem lesz elegendő ahhoz, hogy nevezett bolygók elhagyják a Naprendszert, csak megnyúltabb ellipszis pályájuk lesz.
"nincs a vákuumnál igazibb vákuum"
De attól még lehet gerjesztett állapotban.
"így a tömegközéppont felé ható gravitációs erő köbösen csökken a vektori eredők függvényében."
Ennek a mondanak nincs értelme.
Minimum kellene hozzá, hogy milyen vektorok mire vett eredője, amiben legalább egy változó paramétert kell definiálni ahhoz, hogy egy függvény tengelye lehessen.
Egyébként a nap tágulásával tényleg csökken a gravitációs vonzás, mert nem tekinthető homogén gömbnek (és más formákra a tömegközépponttal számolás általában nem alkalmazható), de ez elég csekély ahhoz képest, hogy a vörös óriás várhatóan a tömege felét le fogja dobni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!