Miért nem egy adott tömeg elérésekor "gyulladt" be az összes csillag a mostani Univerzumunkban?
A körülöttünk lévő Univerzumunkban különböző tömegű csillagok (második generációsok) léteznek. Miért és hogyan lehetséges ez?
Ezek mindegyike ~ 10 millió fokos belső hőmérsékletnél kezdte el a hidrogénfúziót?
A nagyobb tömegűek a hidrgénfúzió beindulása után is még gyűjtöttek magukba anyagot (főleg hidrogént), vagy mitől lettek ezek jóval nagyobb tömegűek mint a többiek, pl mint a mi Napunk?
A jelenlegi elmélet szerint a sötét anyag eloszlása nem egyenletes igy az általa kifejtett gravitáció sem ami erősen befojásolta a normális anyag sürüsödését.
Amúgy a kérdésre nem igazán lehet válaszólni gyk szinten mert túl sok mindent leírni.
#2 Köszönöm szépen a választ (#1 válaszokat)!
Ez így már érthetőbbé teszi számomra a dolgot. Ez a cseles láthatatlan anyag mindenbe bekavar.🙂 Kíváncsi leszek, hogy valaha sikerül-e megfejtenie a tudománynak a hollétét, mibenlétét.
Egyébként a Tejútgalaxisban még most is születnek csillagok és köröttük keringő bolygórendszerek, vagy koránál fogva ez már nem igazán jellemző rá? (A JWST-vel meg tudunk még figyelni ilyen csillagszületéseket a galaxisunkban?)
Egyébként ezt az egészet csak azért forszíroztam itt, mert azon gondolkodtam mostanában, hogy vajon léteznek-e olyan - úgymond - "Naprendszerkezdemények" a galaxisunkban, amelyekben kevés "alapanyag" (főleg hidrogén) híján nem tudott "begyulladni" a központi csillag. Tehát szinte már minden adott a születéshez, de némi anyaghiány miatt mégsem indult be a fúzió és ezért látható fény nélküli, - úgymond - sötét képződmény maradt az egész összeállás. Amennyiben ilyen megszületetlen, kifejletlen "Naprendszerek" is létezhetnek, vajon mekkora számban és tömegben lehetnek jelen a galaxisunkban és az Univerzumban?
Igen, léteznek, csillagbölcsőnek hívják.
A leghíresebb a Teremtés Oszlopai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!