Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek a természettudományokat?

Figyelt kérdés
Általános dolog, hogy a természettudományi karokra alacsony a ponthatár a kevés jelentkező miatt. Nade miért van kevés jelentkező? Miért nem szeretik a fizikát, biológiát, kémiát az emberek?
2010. okt. 19. 15:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Részben valóban azért, mert nehéz a természettudomány (most vegyük ide a matekot is), és ezt mindenki tapasztalja a maga egyéni szintjén valamilyen mértékben. Másrészt azonban szerintem van egy társadalmi beidegződés is, ami még inkább beleplántálja az emberek agyába, hogy

1. "a matek, fizika, kémia nehéz", amit már akkor tud a gyerek az iskolában, amikor még nem is tanulta;

2. "a matek, fizika, kémia, biológia nem kell semmire, mert anyád is 2-es volt belőle, mégis él" - következésképpen nem érdemes belefektetni annyi energiát, ha anélkül is boldogulunk;


Sajnos "divat" rossznak lenni matekból, fizikából és kémiából, mintha ez mutatná az illető egyéniségét, önállóságát, lazaságát. Aki pedig esetleg jó ezekből, annak automatikusan jár a pedálmedál.

2010. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdekli az embereket, pl engem is érdekel és környezetemben sok mindenkit,csak nem ilyen iskolába mentünk,mert ahogy más is írta, nehéz elhelyezkedni ilyen területen stb
2010. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Elhelyezkedési lehetőségekben azért még így is köröket ver az állítólag rendkívűl népszerű vendéglátós, kommunikációs büfészakokra.
2010. okt. 23. 21:43
 14/18 anonim ***** válasza:
Mert nehéz megtanulni és ugysem lehet elhelyezhkedni.
2010. nov. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mi az a baromság, hogy úgysem lehet elhelyezkedni? Csak azokkal lehet szinte...semmi humán dologra nincs most igazán kereslet..

De a mérnökökre, orvosokra, természettudományos tárgyat oktató tanárokra baromi nagy szükség van!!!

2010. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az elhelyezkedési lehetőségekről:

Mérnökre valóban nagy kereslet van, bár az szerintem nem jellemzően természettudományos vonal. Orvosra nem tudom, mekkora a kereslet, de én sok jót még nem hallottam orvosis ismerőseimtől az álláslehetőségekről. Arról meg pláne, hogy mennyire fizetik meg a 6 év szívást. De az orvostudomány is csak a tágan értelmezett természettudományba fér bele. Tanárokra ellenben nagy az igény, ez biztos, viszont a foglalkozás társadalmi megbecsültsége oly' alacsony, hogy nagyon kevesen vágnak bele. A TTK-kon gyakran az megy tanárnak, aki nem fér be a kutatói szakokra, szakirányokra. És akkor az alacsony fizetést és a tanárveréseket ne is említsük... A kutatói szakokhoz elhivatottság és rátermettség kell, mert ha végzel, akkor egy örökös versenybe kerülsz, ahol mindig tudni kell új eredményt felmutatni, ez sem vonz mindenkit. Sokan (azok közül is, akik kutató szakon végeztek) valamilyen labortechnikusi vagy hasonló munkát választanak. Ez szerintem kicsit unalmas, de többnyire nem rossz pénzt adnak érte. Aztán ott vannak a természettudományos szakmák "kitaszítottjai", az orvoslátogatók és társaik, akik gyógyszer- és műszergyárak termékeit kínálgatják megvételre orvosoknak és laboroknak. Ez baromi jól fizet, de már nincs sok köze a tudományhoz.

2010. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Elhelyezkedési lehetőség a természettudományos karokon végzetteknek szinte zérus ! Tanári pályán sem lehet kezdeni semmit. Az alkalmazott kutatásokra van némi szükség, de ahhoz mérnöki iskola kell.

Gyakorlatilag nehéz elvégezni a természettudományos egyetemet, mert nagyon sokat kell tudni és tanulni, de megtérülése gyakorlatilag semmi, inkább mennek bárhova máshova.

2010. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Akkor én biztos a szerencsés kivétel vagyok. Bár, igaz, tudok többekről, akik rosszabbul jártak. Inkább így mondom: szűkebb szakterület kérdése is, mert pl. molbioszos gyakorlattal könnyebb állást kapni, mint terepi ökológusnak.
2010. nov. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!