Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az olyan szubtrópusi országokb...

Az olyan szubtrópusi országokba amik sivatagba vannak tengerpart nélkül honnan szedik az ívóvízet a csapba?

Figyelt kérdés
2023. szept. 18. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Kutakból, helyi folyókból, csapadékfelfogókból, vagy importálják csővezetéken.
2023. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%

Sivatagban nincsenek országok, egyes országokban vannak sivatagok.

A tengerböl nem lehet ivóvizet szedni, nem iható.

A legtöbb országban nincs tengerpart.

Ívóvizet meg folyókból, esetleg talajvízböl szednek

2023. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2: de már megoldott a tengervíz sótalanítása és tudnak ívóvizet nyerni tengervízből legalább 50 éve, ha nem mégtöbb.
2023. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
77%

Ahogy 1-es írta... főként kutak és folyók a vízforrás és a csapadék gyűjtés már haladó módszernek számít. A kis településeken meg nincs csapvíz, hanem kút van és az is sokszor közösségi kút, és vagy a településen van, vagy km-ekről kell hozni a vizet. Sok afrikai országban a víz konfliktust jelent (például Maliban).


Niger - A gyerekek minden nap 15 km-t gyalogolna a vízért.

[link]

Vagy a nők mennek vízért.

[link]


Egy gyors random képanyag, hogy Afrika legrosszabbul megoldott területein hogyan viszik a vizet minden nap. Nincs folyóvíz a házakban.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ivóvízhiány wikin:

"Etiópia, Szudán lakossága növekvő mértékben fogyasztja az ivóvizet. Elképzelhető, hogy Szudán meg Etiópia annyira elhasználja a folyót, hogy Egyiptomnak már nem jut elég víz. 1991-ben Egyiptom bejelentette, hogy kész katonai beavatkozás árán is megvédeni jogát a Nílus vizére.

Angola, Namíbia és Botswana az Okavango folyó vízén vitázik."

2023. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
85%

A túlhasználat és klímaváltozás is érint édesvizeket. Ilyen a Csád-tó ismert esete, ami a világ egyik legnagyobb tava volt. Legnagyobb területe i.e. 5000 környékén volt, amikor 350 000 km²-es volt. Ismert összehasonlításképp a Balaton 600 km². A Csád-tó mára már csak 2000 km², és bár így is háromszor akkora mint a Balaton, de a több ország határán fekvő tóból mára Nigériának és Nigernek már semmi sem maradt. Bár ebben a kevesebb csapadék és az intenzív használat is szerepet játszott, amiből a használat semmi más, mint az egykori mezőgazdasági területek öntözése.

[link]

De ivóvízben is nagy a szórás. Csád nagyjából a Szaharában fekszik, fővárosa N’Djamena, aminek területe Budapest ötöde, kb fele annyi lakossal. De ott persze nincs nagy gond a vízzel, csak az főváros. Az ország nagy részén így hordják a vizet.

[link]

Vagy itt egy kút a Szaharában, Csád közepén, ahova vízért járnak. Ha nem nyitja meg akkor google térképbe tedd be ezt a koordinátát: 15°17'54.44"N,19°25'46.72"E

és műholdas képen közelíts rá.

[link]

Ez egy víz projekt. Érdemes a videót megnézni, mert az ott élőknek ez egy csoda. [link]

Érdekességnek, hogy a Szahara országainak fővárosai (csillag a térképen) nem véletlenül vannak az északi tengerpartokon és a Szahara déli, erdősebb területein.

[link]

Itt jobban áttekinthető.

[link]

Vagy esővíz gyűjtéssel. [link]

2023. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
36%

A tengervíz sótalanítása meg bár techológiailag lehetséges, de a tőkeerősebb országok kiváltsága inkább, mint Izrael, az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia, Egyesült Államok vagy Ausztrália.

Ugyanakkor Afrika talajvize nagyon is nagy, csak nincs szervezett kútfúrás a kontinens országaiban. Egy térkép és egy cikk ha érdekel. (British Geological Survey - BGS)

[link]

( [link] )

[link]


The Guardian

"De a tragédia az, hogy a kontinensen élő emberek milliói még mindig nincs elég tiszta víz az inni. Vannak hatalmas víztartalékok az emberek lábak alatt, amelyek közül sokat minden évben csapadék és más felszíni víz tölt fel, de nem férhetnek hozzá, mert a szolgáltatások krónikusan alulfinanszíroznak.”

[link]

2023. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Marton Löke ***** válasza:
70%

A víz, ahogy annyi más is, elsősorban pénzkérdés.

A Szaharában is élnek emberek, sokmillió ember, és természetesen víz is van. Nem csak ivóvíz kell, az állattartáshoz, mezőgazdasághoz is kell még sokkal több víz.

És USA több állama jórészt sivatag. Dél Kalifornia, Nevada, Arizona. Ezekben a vízellátás kulcskérdés, de gazdagok, megoldják, és ezek a leggyorsabban fejlődő államok.

2023. szept. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!