Nem ellentmondás az hogy a majmoktól egyetlen kromoszóma
válasz el bennünket (ez nem azt jelenti hogy majomból
alakult ki az emberi faj ahogyan ezt Darwin feltételezi meg
a wiki-ben is ez van gondolom), és a majmok nem esznek hús
készítményeket?
Figyelt kérdés
A majmok növényevők és erősek energikusak gyorsak ügyesek hogy más állatokat ne is említsek akik sosem ettek húst és mégis 10x 100x erősebbek a mai húsevő "civilizált" embernél. Finom dolog a sülthús és mégis az egyik nagy átverés azok közül amikben élünk
Hogyne ennének? Csak nem "készítményeket", hanem értelemszerűen nyersen fogyasztják el ha elkapnak egy állatot.
2023. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
A vadállatok izomzatát nem a táplálék, hanem az életmód alakította. A mai embernek az évezredek alatt egyre kevésbé kellett a testi erejére támaszkodnia. Sok majom egyébként időnként eszik húst (férgeket, bogarakat, kisebb madarakat is elkapnak, sőt, a csimpánzok kisebb majomfajokra is szoktak vadászni).
2023. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Senki nem gondolja, hogy a majomból indult ki az emberi faj, hanem a majomnak és az embernek van egy közös őse, amiből ezek a fajok leágaztak.
A kromoszómáknál pedig nem a darabszám, hanem azok hasonlósága az érdekes, nem az a releváns, hogy egy kromoszómapár a különbség a két faj között. Ez pont olyan, mint amikor a cukrot a kokainhoz hasonlítják, mert C, H és O betűk vannak mindkettőben.
A majmok pedig esznek húst, bár abban igazad van, hogy sült húst nem, mert a villanysütő kevésbé rendszeres eszköze az erdőnek.
2023. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Nők Lapján olvasott laikus evolució-elméletekre visszavezetni dietetikai és táplálkozástudományi kérdéseket és kutatási területek mindenfajta szakmaiság nélkül még mindig teljes zsákutca.
2023. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Hát Árpi... ezt nem kellett volna.
Nagyon-nagyon sokat kellene tanulnod, és csak utána megszólalni.
2023. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Téves a kiindulási pont, mert pl. a csimpánzok és a páviánok esznek húst.
2023. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 Tevenyereggyarto válasza:
Mert amúgy a kromoszómáknak és rokonságoknak mi köze a táplálkozáshoz? A panda egy igen specializálódott növényevő, a jegesmedve meg szinte sosem eszik semmi növényit aztán mindkettő medve. A “majmok” többsége inkább mindenevő, kevés a tisztán vagy csak növényevő vagy csak húsevő. Legközelebbi rokonaink (csimpánzok, bonobók és utánuk a többi emberszabású) szintén mindenevő. Közülük azt hiszem csak a gorillákat tartják nagyrészt növényevőnek de időnként ők is elfogyasztanak rovarokat, csigákat s egyéb kisebb állatokat, például.
2023. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 UlfOrmson válasza:
A páviánok és csimpánzok mellett pl. a koboldmakik is fogyasztanak húst
2023. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Próbáltam a kérdésben találni legalább valamilyen részigazságot, de nem ment...
2023. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Pedig van benne ilyen: az egy kromoszóma különbség.
Csak azt nem tudja a kérdező, hogy ez egy összeragadt kromoszóma... vagyis a gének ugyanazok, a kromoszómán pedig látszik az, hogy összeragadt.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!