Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Khm... HOGYAN tudnék én is...

Khm... HOGYAN tudnék én is ilyen FENOMENÁLIS dolgot csinálni?!

Figyelt kérdés

[link]

1. Hogyan készíthetnék én is ilyen részletes videót? Hol gyűjthetek szakirodalmi és egyéb hiteles forrásokat?

2. Hol tudok tudományos publikációkat olvasni? Szakirodalmat?


(A leírásban találhatók.)



2023. júl. 31. 17:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Diploma? Az ilyen videóknak 10-ből 10-nek a leghalványabb fogalma sincs az adott témáról. Fogsz egy cikket valamiről, átírod lehetőleg minél kevésbé, és előadod. Az előadáshoz csillió billó segédanyagot találsz a neten. Jó szórakozást!"

Tudnál segíteni ebben? Hiteles cikkekből akarok tájékozódni bármely tudományág területén, de nem ismerek olyan oldalakat, amik ezzel foglalkoznak.

2023. aug. 1. 00:07
 12/14 anonim ***** válasza:

scholar.google.com

Itt tudsz cikkeket keresni (pl. rákeresel, hogy neural network of c. elegans) és ehhez kapcsolódó cikkeket dob ki. Viszont azt nem említették még, de a cikkek főleg angol nyelven vannak.

1-2 folyóirat, ahol vannak ingyenes cikkek, így fejből:

nature.com

ieee.org

2023. aug. 1. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én csinálom:

1., Választok egy témát, ami érdekel.

2., Megnézem a Wikipédia vonatkozó cikkét (és a kapcsolódókat). Elsősorban a forrásokat nézem át és mazsolázok közöttük

3., A DDG keresővel keresek további forrásokat

4., Keresek/ AI-vel rajzoltatok képeket a témához

5., Írok egy szöveget, amit fel akarok mondani

6., Kiemelem az érdekességeket, poénokat.

7., Elkezdem felmondani. Kiderül, hogy hol kell rajta változtatni

8., Felmondom a kedvesemnek. Ö általában alaposan átíratja az egészet

9., Felmondom a szöveget, alá teszem a képeket.

10., Másnap újra nézem, egy rakás módosítást csinálok

11., Közzéteszem az eredményt

2023. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Privátban leírnád a csatornád nevét? Minden ilyen tartalom érdekel. Nem fogom tovább adni senkinek, ha a személyazonosságod felfedése miatt félnél. Jogilag, de magamat szabályokkal is kötelezve vagyok (bár alapból sem vagyok pletykás) ilyenekre. Csak azért írom le, mert egy kedves hozzászóló írt, akinek itt is köszönöm a válaszát, és ő is gyártott tartalmakat, de nem meri elküldeni a személyazonosság felfedése miatt.
2023. aug. 1. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!