Igaz lehet a cikk hogy naprendszeren kívüli meteoritott találtak és abban földönkívüli technológiát velnek felfedezni ? Ha bebizonyosodna hatalmas hír lenne vagy csak egy tudományos tény amivel senki nemfoglalkozik ?
Ha bebizonyosodna le lehetne követni a beerkezes során keletkezett radaradatok alapján hogy melyik naprendszerbol származhat?
Érdekes hogy ez nem.osszeeskuves elmélet hanem egy Harvardi fizika professzor állítasa.
És az objektum naprendszeren kívüli eredete is a Pentagon által van megerositve
Igen ez még nincs bebizonyitva de egy neves Profeszor állítja. És tényleg vannak furcsaságok ebben a cikkben említett meteorban.
Mondjuk tegyük hozzá ha naprendszeren kívül jött minden anyagi furcsaság elképzelheto nincs összehasonlítási alapunk
Sok olyasmit állítottak már az UFO témában neves professzorok, meg neves tábornokok, meg ex-CIA ügynökök, amit nem tudtak igazolni.
És olyan is előfordult már, hogy látszólag igazolni is tudták az elméleteiket neves tudósok, de aztán később megcáfolták.
Szóval várjuk ki a végét.
Én amúgy nem vetem el elméleti síkon azt, hogy intelligens földönkívüli eredetű ojjektumok ezek, de mindenesetre igen valószínűtlen, szóval egy ilyen rendkívüli állítás nagyon erős bizonyítékokat igényel.
Az, hogy valami a naprendszeren kívülről jött, még nem biztos, hogy idegen technológia. Ha egy objektum elég gyorsan megy ahhoz, hogy megszökhessen a saját rendszerétől, simán elhagyhatja azt, és sok-sok-sok év múlva meg is érkezhet egy másik rendszerbe.
....
Ami az idegeneket illeti:
- Nem tartom valószínűnek, hogy az egész Univerzumban mi vagyunk az egyetlen intelligens létforma, mivel ahhoz túlságosan nagy az Univerzum.
- Nem tartom valószínűnek azt sem, hogy az Univerzumban -- már amennyiben van valahol máshol is élet a Földön kívül --, az ember a legfejlettebb, az összes többi, csak utána jön.
- Ha máshol is létezik intelligens élet a Földön, az lehet fejletlenebb, éppen olyan fejlett, mint mi, és nálunk jóval fejlettebb is.
Ezektől függetlenül:
1. A legfejlettebb földönkívülieknek is szembesülniük kellett a fejlődésük során azokkal a kihívásokkal, amelyekkel jelenleg nem tudunk megbirkózni:
- Ebben az Univerzumban semmi sem mehet gyorsabban a fénynél.
- A féreglyukak, ha léteznek is, azok nem tarthatóak nyitva hosszabb ideig.
- A csillagok közti utazás elméletileg megoldható azzal, hogy magunkkal viszünk kb. egy Naptömeget, hogy eléggé meghajlítsa a teret, de gyakorlatig nem valósítható meg.
- Sugárzás és más űrben leselkedő veszélyek kivédése.
2. Bármilyen fejlettek is, nem ugorhattak az A-pontból egyenesen a Z-be, végig kellett menniük a közbenső állomásokon, ahogy nekünk is fel kellett fedeznünk a gőzgépet, a kerék elkészítése után, mielőtt elkezdhettük volna tanulmányozni a mesterséges intelligenciákat. Ha azt tapasztalták egy adott ponton, hogy nem juthatnak túl bizonyos problémákon, akkor egy idő után abbahagyták az az irányú kutatásokat, vagy csak egyszerűen sci-fi-be gondolták túl, pl. úgy, mint mi, és ők talán éppen arról készítenek filmeket, hogy a csúnya, távolról jött idegenek -- akik talán még hasonlítanak is hozzánk --, hogy akarják elpusztítani a hazájukat (amit akár Földnek is nevezhetnek valamilyen módon a saját nyelvükön, földnek, amit a lábunkkal tapodunk).
6# enis sokat agyaltam ezzen mi a fejlődésünk legnagyobb gátja.
Szerintem a kollektív tudat hiánya.
Ha összes tudós egy elmekent tudna gondolkodni sokkal jobban felgyorsulna minden fejlődés.
Az értékezesi modjaink hogy írunk és beszélünk korszerutlenek.
A net egy jó út de ott is írsz és beszélsz.
Vagy a kollektív tudat vagy a mesterséges intelligencia tömeges alkalmazasa a megoldás a gyors fejlődésre.
Mi lenne ha tudnánk alkotni egy mesterséges intelligenciát ami saját magát fejleszti korlátlanul sokszorozodik.
A mi emberi letezesunk nagyon korlátos és pazarló.
Mindent legelejerol kell tanulnunk évtizedekig.
Nem.lehet szimplán csak belenktaplalni 1 másodperc alatt +
Sokat fogyasztunk feleslegesen .
Ha vannak urutazo civilizációk azok vagy robotok vagy kiborgszeru élőlények teljesen mások mint mi.
#6 voltam:
Lehet, hogy gyorsabban fejlődnénk, ha a tudósaink világszerte összedugnák a fejüket, és -- nemzeti, nyelvi különbségektől függetlenül -- összedolgoznának egy-egy probléma megoldásán, de a nettel és a mesterséges intelligenciával óvatosan, mert azok legalább annyi problémát rejthetnek magukban, mint hasznot:
1. A határ eltörlődése a valóság és a virtualitás között:
Ennek lehetnek pozitívumai is, de akár a civilizációnk pusztulását is okozhatja az, ha elterjednek -- mivel már vannak -- olyan MI-k, amelyek képesek egy olyan képet készíteni, amiről nem lehet eldönteni, hogy az igazságot ábrázolja-e vagy sem (gondolok itt a pufajkát viselő pápára).
2. A net közelebb hozhatja egymáshoz az embereket, mert hatalmas távolságokat lehet vele áthidalni, de éppen úgy el is távolíthatja őket egymástól. Gondolom, te is ismersz olyanokat, akik állandóan a facebookon lógnak, és minimálisra szorították a személyes találkozóikat. Ha ez jobban beindul, és még megfejeljük egy olyan virtuális világgal is, ami több, mint a jelenlegi VR, akkor csak még jobban elidegenedhetnek egymástól az emberek, és végül olyanokká válhatnak, mint a Solaria lakói az Asimov-regényekből.
Amit a kollektív tudatról írsz:
Az nem is lenne rossz, ha a Föld a Gaia-elmélet szerint működne, de ettől rettenetesen messze vagyunk: az emberek nem hogy az emberiséggel nem törődnek, lassan a saját családjukkal sem, csakis a felettes ÉN-el, és ennek az ÉN-nek rendelnek alá mindent. A kollektív tudat csakis akkor járulhat hozzá olyan technológiák kifejlesztéséhez, amit a jelenlegi tudóscsoportok nem tudnak megoldani, ha képesek vagyunk az EMBERISÉGET az ÉN fölé helyezni, és képesek vagyunk az EMBERISÉG érdekeit az ÉN érdekei fölé helyezni.
Sajnos, mint írtad, nagyon nem errefelé tart az emberiség, hanem éppen az ellenkező irányba. Azt hiszem, van még időnk eldönteni, hogy Solaria vagy Galaxia, de már nincs olyan sok, mint amennyi volt 100 évvel ezelőtt.
A virtuális valóság veszélye valóban ott van .
Sajnos én személy szerint nem vagyok objektív mivel nekem bajom volt a társadalmi beileszkedesben
Internet nélkül sehova se jutottam volna se család se barátok nem lettek volna.
De így azért sokkal könnyebben ervenyesulok.
De a többség akik egészségesek nyilván veszithetnek ezzel mindenki az egyszerű boldogsagra vágyik de ez egy tulnepesedet szenyezet bolygón csak VR ban lesz lehetséges
Akor meg nem találkozunk nem szaporodunk és kihalunk végső soron valóban.
Az emberi letezesnek vannak határai ennél jobb rendszert ami most van logikusan nézve nem tudunk alkotni de ez a rendszer is hibás mert a penzemberek és nem a többség érdekeit képviseli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!