Soha nem juthatunk el más naprendszerekbe?
Ha tegyük fel, hogy találnánk egy bolygót, ahol van élet. El tudnánk oda jutni?
Ugye minden annyira távol van, hogy emberi mértékkel nézve sosem jutunk el egy másik bolygóra, ahol élet is van.
A fénysebességgel való utazás nem lehetséges, de még ha lehetőséges volna, az is túl lassú, évtizedekbe telne eljutni a lakható bolygóra.
És az idő is gyorsabban telik fénysebességgel való utazásnál, tehát ha 20 évig utazunk valahova, valójában 60 év telik el.
Hogy ha léteznek is idegen civilizációk, sosem találkozhatunk velük?
"És az idő is gyorsabban telik fénysebességgel való utazásnál, tehát ha 20 évig utazunk valahova, valójában 60 év telik el."
Fénysebességgel való utazásnál nincs idő, de fénysebességgel való utazás sincs, ahogy írtad is. Ha fénysebességhez közeli sebességet akartál írni, akkor pedig az utazóknak pont, hogy lassabban telik az idő. Mondjuk elugrik valahova az űrhajós, majd visszamegy haza, a külvilágnak eltelt az általad említett 60 év, de az űrhajós letudta ezt a kört 20 év alatt. Vagy akár 2 alatt, ha gyorsabban ment.
Az sem világos, meg lehet-e kerülni valahogy a fénysebességet, mint az űrben való utazás elérhetetlen határsebességét. Nem biztos, hogy nem lehet - lsd féregjárarok vagy épp Alcubierre-meghajtás. Nem biztos az sem, hogy meg lehet persze, épp ezért túl sok a bizonytalanság ahhoz, hogy bármit is ki lehessen jelenteni.
"ha 20 évig utazunk valahova, valójában 60 év telik el"
Pont, hogy fordítva.
Az utazónak KEVESEBB év telik el.
A legközelebbi csillaghoz 1G gyorsulással 5 és fél év helyett neki csak 4 év lesz.
És ez még csak a legközelebbi... távolabb még nagyobb a rövidülés.
És akkor mi van?
Régen is ez volt a tengeri hajósokkal. Évek, de akár évtizedek is eltelhettek, mire visszaértek.
Nem olvasol klasszikusokat.
Amúgy már ma is megoldható lenne, hogy automata szondákat küldünk pár közeli csillaghoz.
Kb. 100 év lenne, mire adatokat kapnánk vissza.
A vicc az, hogy addigra már sokkal jobb technológia lenne - tehát minél később küldjük, annál hamarabb kapunk vissza adatot. A későbbi szonda leelőzné a korábbit.
folyamatos 1G gyorsulással lehetséges ennek az a lényege hogy a hajó amivel utazol másodpercenként 1G sebességgel gyorsul tegyük fel hogy a legközelebbi csillagrendszer a cél na most mivel ez a hajó folyamatosan gyorsul így kb lehetetlen lenne lefékezni idézőjelbe ezért az út feléig egyenesen előre haladunk a cél felé aztán megfordulunk de nem kezdünk az ellenkező irányba menni mivel már olyan sebességgel haladunk hogy a lendület visz előre de még mindig gyorsulunk csak épp mivel megfordultunk ez a gyorsulás azt eredményezi hogy az eredeti irányba lassulunk így mire odaérünk ismét normál sebességen megyünk.
de tételezzük fel hogy itt nem állunk meg és el akarunk jutni a csillaghalmazunk szélére így gyorsulunk tovább itt se állunk meg mert akkor már a galaxis szélére is menjünk itt már kb a fény 40%-ával haladunk hát itt már a külső szemlélő lassítva lát minket és annyi idő eltelik hogy pl a gyereked már megöregedett sőt már az ő gyereke is felnőtt.
ezután már minden mindegy alapon még tovább megyünk itt már a fény 80-90%-ával megyünk így a földre való visszatérés értelmetlen mert lehet hogy több 100 ezer év telt el. ígyhát megyünk tovább elérjük a fény 99,9999999*%-át már tényleg semmi értelme visszafordulni aztán elérjük a fénysebességet arra számítanál hogy látod akkor a fényt elmenni az ablaknál de nem mivel a fény a szemlélő sebességétől független állandó.
elértük az univerzum tágulási sebességét így szép lassan minden égitest elkezd eltünni és végül csak a tökéletes sötétség marad mivel a tágulásnak ellentétesen mentünk az ősrobbanás felé így az összes égitest és minden eltávolodott tőlünk eközben a földön
10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 év telik el
@7:
"másodpercenként 1G sebességgel gyorsul"
Na ezért nem lépnek velünk kapcsolatba idegen lények. Remélem, most örülsz...
jó igaz rosszul írtam le de komolyan ennyi maradt meg?
ha meg arra célzol hogy hülyeség ez egy létező dolog ami a mostani technológiával lehetséges
@9: Igazából akkor csak eddig olvastam, mert aki nem érti, mi az a gyorsulás - pl összekeveri a sebességgel, vagy nem tudja, hogy az már önmagában foglalja, hogy egy időegység alatti valami -, az biztos nem fog semmi érdemlegeset írni a továbbiakban sem.
De most végigolvastam és igazam is lett. Pl:
- a fénysebességet semmilyen idő alatt semmilyen gyorsulással nem éred el
- az univerzum tágulási sebessége nem a fénysebesség
- főleg, hogy az univerzumnak nem is tágulási sebessége, hanem tágulási üteme van, ami egy teljesen más mennyiség
- az ősrobbanás felé nem lehet menni, mert az nem egy konkrét hely
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!