Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt kicsi világunkban a...

Mi volt kicsi világunkban a valaha létező leghatalmasabb élőlény?

Figyelt kérdés
2010. okt. 8. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kek balna, ha az allatokat nezzuk. A dinoszauruszok es az oshullok kozott sem talalsz olyat, ami nagyobb lett volna nala. Persze emlegetnek Sauroposeidon meg Argentinosaurus nevu lenyeket, amelyek akar 50 meter hosszuak lehettek, es 140-160 tonnara becsulik a tomeguket. Egy kifejlett balna, ha a japanok nem vadasszak le, es hagyjak megnoni, akar 33 meterre is megnohet, a tomege pedig 130 tonna is lehet.


Ha nem allatokat veszunk figyelembe, akkor a mocsarciprusfelek koze tartozo mamutfenyok a legnagyobbak. 80-90 meter magasak, az atmerojuk 2 m magassagban elerheti a 8-10 metert is, a tomeguk tobb ezer tonna. Regebben lehettek meg nagyobb fak is.

2010. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Állatok:

Én úgy tudom a kék bálnánál nagyobbak régen se nagyon voltak.


A sauropodák is kb bálna méretűek voltak, viszont szárazföldiek, ahol azért "durvább" egy ekkora méret.


Illetve az élőlényekbe ugyebár a növények, gombák, stb is beletartoznak, úgyhogy:

[link]


Igen tudom egy ilyen kérdésre az ember izgalmasabb választ vár annál minthogy: egy gomba :D

2010. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Másdik vagyok.. látom megelőztek... de kb hasonló a váloszunk. :)
2010. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy dokumentum filmben valami olyasmit mondtak, hogy régen a mamutfenyők olyan magasra nőttek, hogy a saját súlyuk miatt dőltek ki.


Amúgy én úgy tudom a korallzátony a legnagyobb élőlény, több millió évesek is vannak.

"A Föld jelenlegi legnagyobb koralltelepe, az Ausztrália északkeleti partjainál található Nagy-korallzátony több mint 1800 km hosszúságú"

2010. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az avatar című filmbe az a fa mekkora lehet ? :)
2010. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Detroot, sztem kb egy felhőkarcolóval lehet egyenlő, talán egy picivel magasabb
2010. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Detroot: Ha itt (a valóságban :) ) egy élőlénynek tekintünk egy korall zátonyt, vagy egy hatalmas gomba-kolóniát (ld. korábbi válaszok - köztük az enyém is :) )...


akkor az avatarban kb az egész bolygó egy élőlény volt, nem csak az a fa :)

2010. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!