Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha lenne olyan gép, amely...

Ha lenne olyan gép, amely atomi szinten képes lenne lemásolni engem, akkor én azt a másik személyemet miként érzném?

Figyelt kérdés

Az egy biorobot lenne csupán? Lenne neki is öntudata? Vagy én azt is érezném? Ha igen, miként élhetnék két testben egyszerre?

Esetleg van az agyunkban valami olyan, ami túlmutat a fizikai törvényeken és emiatt az atomi szintű másolás csak egy materiálisan létező, de lélekkel nem rendelkező birobot lenne? (Mert ha így van, akkor akár az is lehet, hogy a többi ember is ilyen csupán és csak a beléjük programozott kód miatt szimulálják, hogy ők is hasonló, lélekkel rendelkező emberek, holott nem is azok. Mert ugye azt nem tudjuk megfogalmazni, hogy mi a lélek, és nem biztos, hogy az másokban is van. Sőt, a tapasztalat azt mutatja, hogy sokakban biztosan nincs.)



2023. febr. 1. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy se éreznéd. Semmi közöd se lenne hozzá, azon kívül, hogy úgy néz ki mint te.
2023. febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Olyan lenne mindentéren mint az ikertestvéred, csak tökéletesen úgy viselkedne mint te, idővel meg elkezdenétek egyre jobban különbözni.
2023. febr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
A jelenlegi tudásunk szerint egy ilyen másolás nem lehetséges, mert a kvantumfizika törvényszerűségei lehetetlenné teszik - úgyhogy kár ezen filózni.
2023. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3: Tudom, hogy nem lehetséges, csak elméleti kérdés volt.

#2: Nem lehet olyan, mert az ikertestvérek csak genetikailag azonosak, az agyuk atomi szinten rettentően különbözik.

2023. febr. 1. 11:23
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Külsőre értettem hogy mint egy ikertestvér. Ha azonos lenne a viselkedés, az agy is megegyezne atomi szinten. Idővel már jönnének a különbségek a szociális és egyéb behatások miatt.
2023. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Konkrétan ilyen gép nincs, de olyan van amelyik atomi szinten hasonlóvá tud tenni egy másik emberrel. Ehhez ugyan nagyon alapos és energiaigényes, mondhatni tökéletes elégetés kivitelezésére van szükség, de ha eleget spórolsz valakivel összebeszélten, akkor megoldható.
2023. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!