Josef Mengele, a „Halál Angyala rossz ebernek az embbereken való kísétletezéseiből származik e olyan tudomány, megállapítás, ami mai napjainkban is gyógyászatban használnak, és hasznosak?
Mengele eseteben nem , mert o nem tudos volt csak egy szadista pancser, tehat a "kiserletei" tudomanyos szempontbol nem jartak semmifele eredmennyel. Pl mindenfele random mergeket injekciozott az aldozataiba (pl az aldozat fuleibe). utobbitol az aldozat nyilvan megsuketult, de kb ezt is lehetett varni. Nem tervezett kontrollcsoportot (tehat olyat akinek mondjuk fiz.sot injektal a fulebe), hogy kideritse: az injekcio helye miatt suketultek-e meg vagy a szer miatt.
Viszont a kerdes egyaltalan nem rossz, es neha komoly moralis dilemmakat okoz. Pernkopf kivegzett foglyok tanulmanyozasaval keszitett mai napig potolhatatlan anatomiai atlaszt:
A legtöbb "náci" kísérlettel az a baj, hogy mint kísérlet nem értékelhetők, vagy nem maradt fent elég jegyzőkönyv róluk (ezeket a nácik igyekeztek eltüntetni). Előbbire 2-es már írt példákat, például nem volt kontrollcsoport, túl sok volt a változó, "céltalan" volt az egész. Kicsit mint mikor egy gyermek kezébe adsz egy marék gyurmát, az meg égeti, olvasztja, nyújtja, sózza, vizezi stb. Sok mindent kipróbál, de egyáltalán nem tesz méréséket, megállapításokat.
Továbbá én úgy olvastam, hogy abban viszont az ő eredményeikre (bár ez nem Mengele volt) támaszkodtunk sokáig, hogy hipothermiából hogyan és meddig lehet emberek visszahozni az élettani körülmények közé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!