Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elmagyarázzátok ezt nekem?

Elmagyarázzátok ezt nekem?

Figyelt kérdés

Nem értem a feladatot vagyis nem értem meg a mondatot. Ábrázoló Geometria feladat.


Összetett alakzat

Képzeljen el kockába, vagy négyzetes hasábba foglalható olyan alakzatot, amelyen legalább két különböző koordinátasíkkal párhuzamos síkú kör(ív) is van. Szerkessze meg az alakzat három fő nézetét és vázolja szabad kézzel az axonometrikus képét!


Ezt, hogy rajzoljam le? Tud valaki segíteni nekem??? Sürgős is lenne. Az axonometrikus ábrázolást értem meg, hogy elől-felül-bal oldalnézetből kell lerajzolni az alakzatokat, de az előtte levőt. A kockába milyen alakzatot rajzoljak meg a többi???? Nem értem. Hülye vagyok. Nagyon-nagyon szépen megköszönném a segítséget, hogy ha így szóban elmagyaráznátok nekem a feladatot. Köszönöm szépen!


2010. szept. 26. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy negyed tórusz az például ilyen alakzat. Rajzolj azt.
2010. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Beszéltem egy nemrégiben diplomázott gépészmérnökkel és ő is hasonlót ajánlott - gömböt a kockába. De nem fogadta el a tanár, mert neki túl egyszerű volt és így mást kellett megcsinálnom. Amit elfogadott viszont egy olyan alakzatkombináció, hogy az csak na. Egy négyzetes hasábon keresztül megy egy henger - nem pont a közepén. A jobb alsó sarkából egy kockát kivágtam. A tetejére tettem egy csonka gúlát és annak a tetejére meg egy kúpot. Ezt fogadta el.

De köszönöm szépen a segítséget :D :D :D

2010. okt. 3. 11:05
 3/3 anonim válasza:
Csak nem MFK-s vagy a ME-n? :)
2010. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!