Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Morálisan elfogadható lenne,...

Morálisan elfogadható lenne, ha klónoznánk egy embert, de a ",klónt" csak addig engednénk nőni, míg a gyógyuláshoz szükséges őssejteket kinyernék belőle?

Figyelt kérdés
Tehát nem jönne létre a klón. Ez így szerintem teljesen jól működhetne. Én pl simán belemennék, hogy engem klónozzanak, ha az életem, egészségem múlna rajta. És ha a klón fizikailag nem is jön létre, akkor morálisan sem látom aggályosnak. Sőt, szerintem ezen a vonalon kéne elindulni, és így sok betegség, és sok ember gyógyítható lenne, akiknek most nincs esélyük a gyógyulásra.
2022. ápr. 1. 00:23
A kérdező szavazást indított:
Elfogadható lenne
Nem elfogadható
Plusz véleményem van, leírom kommentben
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Addig lenne engedhető, amíg az agy nem kezd el fejlettebb élőlényre hasonlítani.

Legjobb lenne, ha agy nem is alakulna ki, vagy megállna a fejlődésben.

2022. ápr. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Isti22 ***** válasza:
100%

Ha az abortusz engedélyezett a 12. hétig, akkor a két hét alatt kialakuló őssejteknek bele kellene férniük.


Ennek inkább azt a veszélyét látom, hogy az előállításuk során visszaélések történhetnek.

2022. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Az abortusz egy kompromisszum, és nem tervezett, az a különbség.

Visszaélések meg bárhol lehetnek, azért kell ellenőrzés.

2022. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát számomra morális problémákat vet fel, ha leklónoztad, miért te a sérültebb darab maradjon életben és legózgassunk? Akkor maradjon életben az egészséges te verziód, számomra logikusabbnak tűnik. Jaaa, hogy a te egod fontosabb? A most létrehozott lény egoja nem fobtos?
2022. ápr. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mivel a "klón" egy életképtelen egyed, ha te 50 éves vagy, és a génjeid 80 évre vannak tervezve, akkor már csak 30 évet fog élni. Mennyire lenne etikátlan valakit azért szenvedtetni, hogy 30 évesen meghaljon? Jóformán csak tanulni lenne ideje. De ha te 50 évesen nyersz még 30 évet, az azt jelenti, hogy egy szép kort éltél meg. Tudtál még pihenni, láttad az unokáidat, esetleg dédunokáidat felnőni, tudtál örülni a sikereinek, tudtad segíteni őket a nehéz időkben. Szerintem ez a 30 év nem összevethető az első 30 évvel.
2022. ápr. 4. 11:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Na igen, ha ez tényleg így működik, akkor egyet értek, mivel nem értek hozzá így elfogadom amit mondasz, de utánafogok olvasni. Különben miként lesz majd egyszer lehetséges(ha egyáltalán az lesz, ennek fényében nem), csinálni mondjuk egy klóndínót? Akkor már születése pillanatában meghal, mert ugye csak többmillió éves leleteink vannak…
2022. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
A dolog morális tartalma nyilván a zsidó-keresztény valláserkölcsben gyökeredzik. A haszna nyilvánvaló, én a magam ateista gindolkodásával semmi kivetni valót se találnék abban, ha az én klónozott szövettenyészetemból kiemelt őssejtekkel gyógyítanának engem, vagy bárki mást. Mert a emberi élet tisztelete a méltósággal rendelkező személynek jár, nem pedig a genetikai állománynak.
2022. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aceismyface

A klónok utódairól nekem sincs semmiféle információm, de ha a klón egészséges utódot tud világra hozni, akkor ezzel feléleszthető egy kihalt faj. Egy genetikailag, végelgyengülésben kimúlt dino klónozása tényleg érdekes. De egy betegség, hagy pl éhen halt, megfagyott esetében megint más.

2022. ápr. 4. 12:21
 9/11 anonim ***** válasza:

A klónnál nagyon nem mindegy, hogy miből klónozták.

Ha eltett magzati őssejtekből, akkor nulláról kezdi az életét.

Ha a TE őssejtjeidből, akkor is. Csak abból nagyon kevés van.

Ha te TESTI sejtjeidből, akkor két lehetőség van:

- alapesetben annyi idős, mint te. Tehát hiába most kezdi az életét... mert már idős. Nagyjából addig fog élni, mint te.

- ha VISSZAFIATALÍTJÁK a sejteket, akkor ismét csak nulláról kezdi az életét.

2022. ápr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
3# Ez is kompromisszum.
2023. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!