Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt olyan aki szereti a...

Van itt olyan aki szereti a fizikát?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 02:16
1 2 3
 1/21 LeonScottKennedy ***** válasza:
27%
Nem hiszem.
2022. febr. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 LeonScottKennedy ***** válasza:
15%
De szeretem a sci-fit, szóval beszélgethetünk sci-firől, ha szeretnél.
2022. febr. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Jelen!
2022. febr. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem.
2022. febr. 19. 03:02
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Na, helyes, helyes.

Mi fizikakedvelők tartsunk össze!

2022. febr. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
90%
Fizikát én is szeretem :)
2022. febr. 19. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szeretem, hogy ennek a tudományágnak a művelésére szenteltem az életemet!
2022. febr. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én szeretem, bár az iskolában mindenáron az egyenletekből akarták levezetni a jelenségeket és nem a jelenségekből az egyenleteket. Ezt nem biztos, hogy értettem és értem, de a dolog attól még nagyon érdekes.
2022. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#8 Biztosíthatlak afelől, hogy a fizikai tudományok onnan indultak ki, hogy a jelenségekből levezették azok egyenleteit. Persze ez nem csak a közvetlen mérnöki alkalmazásokhoz hasznos, hanem az egyenletekből látjuk be, hogy milyen új jelenségeket érdemes kutatni!


Kezdőként pedig alaposan biflázd be az alapokat és örülj, hogy az isteni tudást már készen kapod a dolgok jelenkor szintjén való megértéséhez.

2022. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Bocs én már régebben befejeztem a formális iskolákat, életem második 50 évét taposom (#8 vagyok).

Az egyenletek fontosak. Azzal lehet "jósolni". Azonban az nem igaz, hogy ((m1*m2)/(r*r))*gamma tehát leeseik az alma a fáról. Ez úgy igaz, hogy az alma leesik a fáról, amit az alábbi képlettel lehet leírni. Az ok okozati összefüggések megtartása nem csak a jelenségeknél, hanem azok leírásánál is nagyon fontos lenne. Az 1980-as évek végén a főiskola, ahova jártam büszke volt, hogy a villamos gépek tankönyvet a matematika tanszék írta. (A villamos gépek működését nem is azokból a könyvekből értettem meg.)

2022. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!