Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a hőmérséklet rezgés,...

Ha a hőmérséklet rezgés, hőmozgás, akkor az űrben szabadon repülő atomnak mekkora a hőmérséklete?

Figyelt kérdés
Anno nekünk azt tanították fizikából, hogy a hőmérséklet nem más, mint az atomok rezgése, mozgása. Viszont ha egy atom szabadon repül az ürben, akkor az nem rezeg úgy, mint egy szilárd szerkezetben, hanem egy irányban halad. Ilyenkor hogy lehet értelmezni a hőmérsékletét?

2022. febr. 13. 16:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Érdemes még megemlíteni:

Milyen historikus kísérlettel mérték ki a gázmolekulák sebességeloszlását a hőmérséklet függvényében?


Kérem szépen az úgy történt, hogy a hevítőüregből részecskenyalábot engedtek ki, és gyorsan forgó reteszek segítségével analizálták az egyes gázrészecskék sebességét!

2022. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

#11

na végre, kezded kapiskálni a lényeget

most hangzatos kifejezések kíséretében gyakorlatilag megfogalmaztad, amit órák óta próbálok magyarázni neked: hogy a különböző sebességű részecskék EGYÜTTESE eredményezi az egyetlen hőmérsékletértékkel jellemezhető részecskesokaságot.

2022. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

#12 (12:28) Már megkértelek arra, hogy ne fitogtasd a féltudásodat és azt, hogy nem rendelkezel kellő szövegértési készséggel!


Pontosan tudom miről beszélek, és beláthatod hogy nem újgazdagok levelezőtanfolyamán szereztem a fizikusi diplomámat. Kérlek távozz a fórumról, mert nyilvánvalóan csak az a célod, hogy összezavard a kérdezőt.


A kérdező értelmezést keresett egy szabadon repülő részecske és a hőmérséklet fogalma között. Rámutattam, hogy létezik ilyen ekvivalencia - ezt bárki be is láthatja.


Továbbiakban se én - és feltételezhetően más se kíváncsi a pökhendiségedre és féltudásodra. Úgyhogy kérlek ne intézz több hozzászólást a kommentjeimhez, hanem csak magad nevében nyilváníts független véleményeket.

2022. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

#13

én a helyedben nem beszélnék pökhendiségről, féltudásról és mások megtévesztéséről.

még mindig nem mutattál rá semmire. összeolvastál ezt-azt, amik alapján próbálsz hangzatos kijelentéseket tenni, de nem sikerül rendszerbe helyezned

az meg külön vicc, hogy egy nyilvános fórumon távozásra szólítasz fel. nem veszed észre, mennyire nevetséges vagy?

2022. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!