A fény meg áll valahol, vagy örökké megy előre? több lenn
"8 mp alatt"
Kb. 8 perc alatt. A 150 millió kilométer, mint távolság nagyjából jó. A sebesség 300 000 km/s. 500 másodperc.
Megy. De előbb utóbb belebotlik valamibe. Amilyen pici, ottragad és átalakul.
Az elenyészés nem következik be. Ami bekövetkezik az az, hogy a fényforrástól egy méterre az összes fény ott van kb. két és fél köbméterben és jól látszik. De egy kilométeres sugarú gömbben már egymilliószor nagyobb térben oszlik el, tehát ennyivel halványabb. De mind ott van, ha el nem nyelte valmi.
@5: A neutron - ha csak nincs proton(ok) társaságában - kb 10 perc alatt bomlik el. A proton pedig jelenlegi ismereteink alapján teljesen stabil, sosem fog elbomlani. Egyes bizonyítatlan modellek megjósolják ugyan a proton bomlását, de mivel bizonyítatlanok, ezekre nem lehet adni egyelőre.
A foton maga abszolút stabil. Minden részecske valami könnyebb részecskére tud csak bomlani. A fotonnak értelemszerűen erre nincs lehetősége.
Lehet hogy nem konkrétan ide tartozik, de rendkívül érdekes cikk:
"nagyobb térben oszlik el, tehát ennyivel halványabb"
Igen, de kis pontosítás: A foton nem lesz halványabb, hanem az ugyanakkora felületre jutó fotonok száma, avagy a fény intenzitása csökken.
"Lehet hogy a foton sem örökéletű"
A relativitáselmélet felől nézve a fotonnak nem telik az idő, ha vákuumban halad. Tehát neki pl. a 10 perc és a 10 milliárd év között nincs igazán különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!