Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen színűek akkor pontosan...

Milyen színűek akkor pontosan a koreaiak,japánok,mongolok?Fehérek vagy sárgák?Mert a kínaiak sárgák,azt tudom,de a többiről nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 17:03
 1/8 anonim válasza:
100%
Fehérek.
2021. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kínaiak sem sárgák! Nézd meg egyszer öket és egyböl észreveszed, ha látsz is.
2021. aug. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az nem “szín” lesz hanem nagyrasszok, illetve rasszok. Gondolom a mongoloidra gondolsz. Persze a köznyelvben többnyire csak simán “fehérek”, “feketék” meg “sárgák” vannak.

Nagyrasszok: [link]

Mongoloid: [link]

2021. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Én a büdös életbe nem láttam sárga bőrszínű kínait, fejezd be kérlek az ilyen hülye sztereotíp-felfogást.
2021. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"Sárgának" hívni a kelet-ázsiaiakat rasszista. Nem sárgák. Ugyanúgy lehetnek világos meg sötét bőrűek is, mint mi.
2021. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem rosszindulatból írtam,hanem azt hittem,a kínaiak sárgák.De akkor tévedtem ezek szerint.Félreértés ne essék,semmi bajom nincs a kínaiakkal.
2021. aug. 27. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Ezerhétszázas évek közepe táján embertani leírásokban jelent meg a sárga szó, előtte a sárgák is fehérek voltak :) De az irhájuk fizikailag nem sárga, ezt láthatod bárhol.
2021. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, hogy Amerikában - ami erősen uralja a világ közgondolkodását - színek alapján lehet elkülöníteni az embereket, és ezt az egyszerűsített elgondolásukat kivetítették aztán a világ többi részére is. Azonban ez az elgondolás az europid-mongoloid tengelyen nézve nevetséges, mert ott nem a bőrszín különbözik, hanem a fejforma és az arcidomok kiállóságának mértéke, valamint a szemhéjforma. Azonos napsütéses óraszámú vidéken élő europidnak és mongoloidnak ugyanaz a bőrszíne. Természetesen europidból és mongoloidból is van sötétebb és világosabb bőrű. Hazaráktól Nyenyecföldig ugyanúgy megtalálsz minden barnasági árnyalatot, mintha Egyiptomból felmennél Skandináviába.


Azt hiszem, ezt a "sárga" jelzőt nem a bőrszínre kapták, hanem arra löszporra, ami azon a vidéken beterítette az arcát, ruháját, mindenét az ottani embereknek, amíg haza nem értek megmosakodni.

2021. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!