Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fehér ember lehet az első...

A fehér ember lehet az első közös nemmel rendelkező faj az evolúcióban?

Figyelt kérdés

Még nem volt közös olyan közös nemű faj, aminek csak egyféle egyedeinek van azonos neme, a többi színűek eltérő ivarúak. Ha megnézzük a jelenlegi trendeket a fehéreknél ; LMBTQ érzékenyítés, hormonkezelés, nemváltoztató műtétek, akkor interpolálva a jövőben azt kapjuk, hogy egyetlen közös nemmé érünk össze. Érdekes hogy ez csak a fehéreknél lesz jelen.


Ma a gyerekeket érzékenyítik. Ennek az áldásos folyománya lesz, hogy 15% körül lesz a hormonkezeltek aránya. Lesz úgy 10%, aki később operáltatja nemváltóra magát. Az LMBTQ forradalom egyre erőteljesebb lesz, így a következő generációkban ezek a számok csak nőni fognak és a vége egy közös nemmé érés egyfajta kevert neműek leszünk fehérek.


Elképzelhető? A jelenlegi folyamatok interpolációjával bekövetkezhet úgy 300-500 éven belül is?



2021. aug. 3. 17:03
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Felmentett vagy biológiából, igaz? :)

Avagy "minek tanítanak az iskolában annyi mindent, amikor sose fogom használni?" Hát igen, te nem is használod...

2021. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#20


Van igazság abban amit írsz, de nem hiszem ,hogy nagyon “egyneműsödni” fogunk. Mármint most abból indulok ki ,hogy sok olyan faj létezik amiknél alig van vagy szinte egyáltalán nincs különbség a hím és a nőstény között (elsősorban nyilván külsőleg, megjelenésre értem) de mégis megmaradt a két nem, nem vált eggyé. Szóval olyan talán lehetséges ,hogy külsőleg jobban fog hasonlítani a két emberi nem de esetleg mesterséges beavatkozás nélkül szerintem aligha válnak eggyé. Persze aztán fene tudja mi lesz/ lenne itt évmilliók múlva.

2021. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Neked is van igazságod, mert amire nem tértem ki, az ivaros szaporodás vitathatatlan előnye az ivartalannal szemben a genetikai sokféleség biztosítása érdekében. Ez is nyilván közrejátszik a folyamatok irányát tekintve.
2021. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ivaros szaporodás nélkül evolúciósan nem lehet a változó környezethez alkalmazkodni. Közel változatlan környezetben megoldást nyújthat a populáció fenntartásához, de az alkalmazkodáshoz mindenképp szükség van rá. Vannak érdekes megoldások bizonyos élölényeknél. Pl. az ezüstkárász kedvezötlen körülmények között, vagy ha új vízrendszerbe bekerül , képes megtermékenyítés nélkül petézni, és szaporodni, ekkor a genetikai állomány közel azonos minden egyednél. Ha már megvetette lábát, és élhetö számára a környezet, akkor a petékböl spontán kelnek ki hím nemü egyedek is, és elkezdik az egészséges populációhoz szükséges ivaros szaporodást. Ez a vonal nem fog visszaalakulni, ez nem az a kérdéskör, hogy egy láb vagy kar csökevényessé válik a szükségességének elvesztésével.

Egynemüség esetén elveszítenénk ezt a fajta genetikai anyag cserét. Egy teljesen új dns keresztezödési/genetikai állomány csere rendszert kellene kifejlesztenie a természetnek, ami nem kifizetödö, mivel van egy nagyon jól bevált, mondhatni minden környezeti helyzetben megfelelöen müködö, evolúciós léptékben mérve elég gyors alkalmazkodást lehetövé tévö rendszerünk hozzá. Hímnösség esetén, mint pl a csigáknál sem képes az adott egyed önmagát megtermékenyíteni, mivel ez a genetikai állomány nagy arányú és gyors leromlásához vezetne.

Kivételt talán bizonyos növények alkotnak. Náluk elöfordul, hogy több készletnyi genetikai állománnyal rendelkeznek. Arra nem emlékszem pontosan, hogy ez a teljes génállományra vonatkozik, vagy csak bizonyos génekre, csak arra, hogy többszörös kromoszómaszámmal rendelkeznek. Ebben az esetben egy negatív hatású keresztezödés esetén, vagy sérült gén esetén fel tudja használni a másikat. Erröl csak felületes ismereteim vannak, remélem van itt valaki olyan, aki mélyremenöbb ismeretekkel rendelkezik erröl, és van kedve ezt kifejteni és tisztázni, akár csak a megfelelö olvasmányok linkelésével.

2021. okt. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!