Melyek Magyarország legmagasabb, illetve "csak" magas fafajtái? Amik azért viszonylag gyakran/gyakrabban előfordulnak olykor-olykor eladásra kínált faluszéli erdőkben? (Akár csak kisebb, akár nagyobb, mindegy mekkora erdőkben. Azaz nem kuriózumok.)
A bükk. Ősbükkösök 30 méter fölötti lombkorona szintnél érnek véget, Erdélyben és a Kárpát-medencében 40 méter fölötti példányok sem ritkák.
Az erdei fenyő kicsit alacsonyabb, illetve nem is tud olyan óriás érzést kelteni, mert vékonyabb a törzse.
Köszönöm!
És a "csak magasabb" fák hány méteresre nőnek meg átlagosan (vagyis nem a lehető legmagasabbak, csupán a magasak)?
Amik azért viszonylag gyakran/gyakrabban előfordulnak olykor-olykor eladásra kínált faluszéli erdőkben? (Akár csak kisebb, akár nagyobb, mindegy mekkora erdőkben.)
Úgy érteve, hogy azokból az eladásra kínált erdőkből jó néhány ilyen magasságúra megnőtt fák is feltehetően lesznek.
Vagyis (ezen magasabb fafajták közül) amely átlagos magasságú fákra esély lesz - ha nem is lesz természetesen mind pont olyan magas, de lesz rá sansz, hogy lesznek közöttük ilyen magasak is, nem csak elvétve.
De én főképp azt kérdezem, hogy a mostanság jelen lévő erdők fái közül mi lesz az átlagos legnagyobb magasság? Húsz méter, vagy még attól is kevesebb? A mi házunk körül is van mind lombhullató, mind tűlevelű fák között több olyan, ami szerintem húsz-huszonöt méter magas minimum van.
Van tehát még remény?
Vagy ez(ek) is csupán elvétve lesz(nek) található(k)?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!