Mihez képest kell gyorsan menni, hogy az idő lelassuljon?
Legyen szives csak olyan irjon aki tényleg tudja a tudományos választ!
A téma alapjaival tisztában vagyok, azt legyetek szivesek ne irjátok le!
Az a kérdés, hogy mint köztudott, egy űrhajón lassabban telik az idő, de ha ez az űrhajó a Föld pályájával ellenkező irányba indul el, akkor a Naphoz képest lassul! Ha a Napéhoz képest indul ellentétesen, akkor a Tejút középpontjához képest lassul. Ha a Tejút mozgásához képest ellentétesen, akkor elkezd felgyorsulni az idő az adott űrhajón, mert csökken a sebessége? De mihez képest csökken? Számomra ez megfoghatatlan, hogy ok, gyorsan meg valami lassul az idő, de mihez képest kell gyorsan mennie??? Éppen a relativitás adja, hogy ami gyors az egyik szemszögből az lassú a másikból. Akkor melyik tárgynak lesz az idő múlása gyor és melyiknek lassú???
Mert az egymáshoz képest gyorsan mozgó mindkettő csak annyit lát, hogy milyen gyors a másik, de azt mi dönti el, hogy melyik tárgyon, űrhajón, égitesten (mindegy min) telik gyorsabban és melyiken lassabban az idő, mert állitólag repülőre helyezett atomóra azt mérte, hogy a gépen lassabban telt az idő, mint a Földön. Azért a gép volt a gyors a Földhöz képest, mert mindig a kisebb tömegű tárgy az aminek a nagyobbhoz képest gyorsnak kell lenni? Mert lehet éppen a galaxig központjához képest a repülő volt a lassabb a Földnél, tehát a gépen kellett volna az atomórának többet mutatnia!!!
Még egy dolog, kérdező: a TE időd NEM fog lelassulni, akármit is csinálsz!
Te úgy fogod látni, hogy mindenki más ideje lassult le.
Mindenki más meg úgy fogja látni, hogy a te időd lassult le.
Még tovább tudom ragozni ezt a kérdést: a "szemben egymással haladás" akár egy pontbóll indulunk akár nem minden tiszta itt az előzmények alapján.
Maradt egy nagy kérdés: a műholdak sebessége. A Földhöz képest gyorsan keringenek, de egy darabig egyik irányba mennek,, utána visszafelé (a keringésből adódó oszcillációra gondolok, ami miatt nyilván folyamatosan változik a sebesség iránya), tehát miért a műhold órája lassul le, hiszen a műhold, vagy egy űrállomáson keringő ember azt is mondhatja, hogy a Föld körülötte kering, ő áll (ez is csak relatív kit tartunk álló helyzetűnek), tehát a Földön hagyott óra is lassulhatna ,nyilván itt az inerciarendszereket nem befolyásolja, hogy melyiknek nagyobb a tömege, hiszen csak egy viszonyítási rendszerben kell gondolkoznia fénysebesség esetén, annál is inkább, és itt jön a lényeg, hogy simán lehet olyan pontot találni a galaxisunkban amihez képest ha nézzük, akkor azt látjuk, hogy a műhold egyszer gyorsabban haled ehhez a ponthoz képest, mint a Föld, de amikor "visszafelé jön" a keringéséből adódóan éppenhogy lassabban halad és a föld a gyorsabb. Ez a pont lehet a Nap is. Remélem érthető ahogy ezt az utolsó gondolotaot leírtam, mert erős a gyanúm, hogy nem, főleg, mert nem vagyok szakmabéli :/
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!