Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy akarnak menni a Marsra...

Hogy akarnak menni a Marsra lakni, víz sincs, HA lenne már NEM lenne, elpárologna, felfora!!! És a sugárzással mi van, visznek ólmot, stb?

Figyelt kérdés

2021. márc. 20. 08:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem megérheti. Egyébként Elon Musk arra építi új űrhajóját, hogy metánnal fogják megtölteni a Mars-on, így csak fele annyi üzemanyag kell.

Ha viszont ez igaz, akkor az gondolom akkor az energia problémákra is jó lehet, de nem vagyok szakértő.

[link]


A visszajuttatás másik módja lehet esetleg valami katapultos vagy napvitorlás módi, nem tudom, de csak azért mert ma nem lehet, nem jelenti azt, hogy 10 múlva se vagy, hogy akkora nem válik gazdaságossá..

2021. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Álmodj királylány! A Mars légkörének sűrűsége a Földhöz képest 1%. Ennek a ritka légkörnek a 0,2 milliárdod része metán. Ez szinte az észlelhetőség határán van. Erre a mennyiségre űrhajó hajtóanyagot bazírozni nevetséges. Szerintem keveritek a szezont a fazonnal, mert sok metán a Szaturnusz Titán nevű holdján van, de ez még elméletben sem elérhető emberes misszióval. Szép dolog a fejlődés, de jelen technológiával emberrel elérni a Marsot csak kidobott pénz, és max az ego növelését szolgálja. Akkor lenne nagy durranás ez a misszió, ha valami új hajtáslánccal próbálkoznának, pl nukleáris táplálású ion, plazma, mágneses propulziót használnának. Ezek az ígéretes technológiák elméleti, és kísérleti szinten is működnek, csak X100 milliárd dolcsit kéne belerakni a fejlesztésekbe hogy használhatók legyenek űrhajó szinten is,valamint az űrbejuttatási platformokat is teljesen újra kéne tervezni. A jelenlegi technológiánk arra jó, hogy földközeli pályákra elég nagy dolgokat feljuttassunk, vagy bolygóközi térbe jóval kisebb szondákat küldhessünk. Az emberes bolygóközi kutatás nem megy egy lépcsőben, mert a több éves utazásokhoz irdatlan plusz tömegre, és a létfenntartáshoz állandó plusz erőforrásokra van szükség. Ez lényegesen nagyobb (nehezebb)űrhajót igényel mint amit egy kilövéssel feljuttathatnánk, ezért teljesen más megközelítés kell. Szerintem ami életképes és működhet az, hogy három-négy fellövéssel oldanák meg az utazást. Az űrhajó moduláris lenne,ami 3-5 modulból állna, ami 1-2 lakó, irányítómudulból, 1 hajtóműmudulból, 1-1 üzemanyag és raktár modulból állna, és lenne egy leszálló platform is, ha már bolygót mennénk látogatni. Ezeket a modulokat egyenként lőnénk fel, és automatikusan csatlakoznának egymáshoz, esetleg távirányítású robotok szerelnék össze. Az orosz Enyergia rendszer képes volt 200 tonna súlyt egyszerre földközeli pályára juttatni, ami figyelembe véve hogy az ISS teljes tömege 420 tonna, azért elég jelentős teljesítmény még ma is. 200 tonnába azért már bele lehet zsúfolni egy elég erős atomreaktort a megfelelő hajtóművekkel. A kémiai üzemanyagra azért mindenképp szükség lenne, mert a szökési sebesség eléréséhez mindenképp szükséges, és a manőverezést, és az idegen bolygóra leszállás , visszatérés is hagyományosan működe. Egy ilyen platformmal már lehetne rendszeres bolygóközi utazást szervezni, de a mostanival legfeljebb nagy kockázatok árán elérhetnénk a Marsot, aztán többet sose mennénk vissza.
2021. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%
Na és nem állítható elő metán másból? ..
2021. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Metán = CH4 A Marson a légkör nagyrészt CO2, innen esetleg ki lehetne szedni a szenet, de a hidrogén az olyan illékony, hogy még a Föld légköre és gravitációja sem fogja meg. Talán vízbontásból előállítható, de akkor meg ott lenne külön a hidrogén és oxigén ami már önmagában hajtóanyag, Ráadásul a metán még kevés a rakétába, kell még oxidálószer is. Mondjuk a hidrogén csak elméletben lenne jó hajtóanyagnak, mert még itt lent a Földön is a korlátlan energia hozzáféréssel, és technológiával is nagyon macera cseppfolyósítani, és maga a hidrogén egy rendkívül robbanásveszélyes anyag, és hogy teljes legyen a kép, még a fémeken is átdiffundál és képes robbanási koncentrációt elérni a túloldalon. Attól még hogy esetleg a Marson elemeként összeszedjük a hajtóanyagot, azt egy magasabb energiaállapotba kell hozni, hogy aztán a hajtóműben kinetikus energia formájában leadja a kémiai kötésben raktározott energiát. Pont ehhez az átalakításhoz nincs meg az energiaelérhetőség a Marson. Egy állandó kutatóbázis fenntartásához ki kéne építeni egy folyamatosan működő ellátási láncot a Földről, ugyan úgy ahogy most az ISS-en csinálják. Csak az ISS itt van pár száz kilométerrel a fejünk felett, gyakorlatilag bármikor elérhetjük, de a Marsnál figyelni kell az utazási ablakot is, mert a két bolygó eltérő pályán, eltérő sebességgel mozog.
2021. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!