Vajon az első ember, aki a Marsra fog lépni, fog korábban járni a Holdon is?
#11: Igaz.
Viszont Amerikában várhatóan volt levegő, víz, táplálék. :)
De az úton simán meghalhattál, nagyobb eséllyel, mint most - odaát pedig volt a vadnyugat, ahol naponta meghalhattál, és az életed sem volt könnyű.
Nincs olyan nagy különbség, csak talán egy: a Marson a halálodat azért remélhetőleg nem egy embertársad fogja okozni.
Ráadásul ott segítenek mindenben, az anyaországból is.
Amerikában ez se nagyon volt, helyette inkább az adók.
Amilyen széles a mentális paletta a Földön, valószínűleg bármire lenne jelentkező. Az pláne érdekes lesz, ha minden mindegy, soha nem fogják semmiért felelősségre vonni őket. :)
A főkérdésre: Szerintem azon fog múlni, hogy mik lesznek a fő érdekek és célok. Ha az elsőség, akkor nem biztos. Ha a tudományosan és mérnökileg megalapozott, hosszútávra tervezett, biztonságos misszió, akkor valószínűleg igen.
A sugárzást már egy kisebb barlang is kivédi, de lesz majd sugárzásvédő üveg is.
Nyilván nem tökéletes, de pár évtizedre elég jó.
Pár évszázad múlva pedig légkör is lesz, vagy mágnesesség (legalább a városban), vagy mindkettő.
"a föld mágneses polusaihoz hasonlót állítanánk elő"
Kicsiben például.
Lehet olyat, ami egy várost véd.
Ami biztos, a politikai hűhók ellenére a NASA is függ az oroszoktól, ugyanis az oroszokkal lövetik föl magukat az űrállomásokhoz, mert a NASA-nak nincs erre kapacitása. Kína szintén. Egyelőre adott az együttműködés.
Felteszem, hogy 1969-ben nem véletlenül léptek a Holdra, azóta
jártak már ott többször is, és még azt is elképzelem, hogy már ott vannak telepített űrállomások is. Nagyon ritkán szolgálnak naprakész információkkal.
16-osnak!
Agyrák? Már az űrbázisokon hónapokig tartózkodó űrhajósoknál is komoly
szervi bajokat okoz a hosszan tartó fent lét. A lábizom sorvadása, cserébe a fej megduzzadása, emésztési, idegi problémák, alvásproblémák.
Vagy ez:
"A NASA már jó ideje foglalkozik az űrutazás emberi szervezetre tett hatásaival. Egy 2015-16-os küldetés során például egy ikerpár két tagját vizsgálta, ekkor az derült ki, hogy az űrben töltött idő megváltoztathatja az ember DNS-ét. Scott Kelly 342 napot töltött a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén, míg ikertestvére, Mark ugyanezt az időt a Földön töltötte. A szűk egy év alatt Scott DNS-ének 7 százaléka változott meg, míg testvérével nem történt semmi ilyesmi. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!